Imieniny Waldemara

Do najbliższych imienin Waldemara ♂ zostały 44 dni co stanowi 1 miesiąc i 13 dni.
Imieniny Waldemara najczęściej obchodzone są 5 maja oraz  11 grudnia.

Pochodzenie

Waldemar to imię męskie pochodzenia germańskiego złożone z elementów „waltan” (panować, rządzić) oraz „mar” (wielki, słynny). Imię można więc przetłumaczyć jako określenie mężczyzny, który jest sławny przez swoje panowanie.Istnieje również teoria, że imię pochodzi od skandynawskiego „Władymir”. Warto wspomnieć, że imię Waldemar nosiło kilku królów Danii.W średniowiecznych polskich dokumentach imię pojawia się w zdrobnieniach takich jak Waldek i Waldko (1328). W używanej obecnie pełnej formie Waldemar znane jest dopiero od XIX wieku. Sporą popularność zyskało dzięki dwutomowej powieści Heleny Mniszkówny „Trędowata” wydanej w Krakowie w 1909 roku. Ordynat Waldemar Michorowski zakochuje się w głównej bohaterce Stefani Rudeckiej. Rok później powstała powieść kontynuująca losy Waldemara – „Ordynat Michorowski".Cechy

Waldek to człowiek, który przypomina czasem zawodowego pokerzystę – trudno odgadnąć co kryje się za maską powściągliwego i opanowanego mężczyzny. Nawet przed bliskimi nie zdradza swoich emocji i uczuć. Jego zdystansowanie na szczęście nikogo nie drażni, gdyż jest bardzo serdecznym i porządnym człowiekiem. Nie rzuca słów na wiatr i dotrzymuje obietnic.

Jest asertywny i bardzo dobrze radzi sobie z krytyką – zupełnie nie przejmuje się tym co o nim mówią ani żadnymi trudnościami, z uporem podejmuje kolejne działania. Nie boi się ryzyka i odpowiedzialności, a w razie porażki szybo staje na nogi i zaczyna wszystko jeszcze raz. Lubi przy tym sprawiać wrażenie oryginała i odgrywać nietuzinkową rolę w otoczeniu - by się wyróżnić, zaimponować innym często idzie pod prąd, wytycza sobie trudniejszą drogę do osiągnięcia celu.

Waldemar pilnuje, by nie stać się czyimś dłużnikiem, zarówno jeśli chodzi o realne pieniądze, jak i tak zwane przysługi. Dlatego wszystko chce zrobić samodzielnie i bardzo rzadko prosi innych o pomoc. Woli polegać na własnej pracy, a że jest przedsiębiorczy, zawzięty, skoncentrowany na celu i odważny nie musi wstydzić się jej efektów. Jest także uczciwy w tym co robi, gdyż doskonale wie, że gdyby postępował niezgodnie z prawem i zasadami moralnymi, wyrzuty sumienia nie dałyby mu spokoju.Do pasji Waldemara należy zaliczyć sport. Uwielbia zarówno samemu go uprawiać, jak i oglądać. Na tapecie są przede wszystkim żużel, zapasy, piłka nożna i skoki narciarskie. Znakomicie się jednak orientuje w realiach wielu innych dyscyplin, od siatkówki po MMA, boks, na sportach motoryzacyjnych kończąc. Sam jest zresztą całkiem niezłym kierowcą.

Warto wspomnieć, że z Waldka jest niezły amant. Jako tajemniczy, zaradny i pewny siebie facet ma całkiem spore grono wielbicielek, a nic innego nie działa lepiej na jego ego. Lubi flirtować i być adorowanym przez kobiety, więc jego potencjalna partnerka po pierwsze musi pamiętać, by stale okazywać mu uczucie i sympatię, doceniać jego zasługi, a po drugie pilnować przed wielbicielkami…

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.