Zimowa przerwa świąteczna

  |   Ferie zimowe 2020
Do zimowej przerwy świątecznej pozostało jeszcze 91 dni co stanowi 3 miesiące.
W roku szkolnym 2019/2020 zimowa przerwa świąteczna trwa od 23 grudnia (poniedziałek) do 31 grudnia (wtorek). Pierwszy dzień nauki szkolnej w 2020 roku to 2 stycznia (czwartek).
Kiedy zaczyna się zimowa przerwa świąteczna w szkole? - to pytanie zadają sobie uczniowie i rodzice praktycznie od początku roku szkolnego. Zapewne jest to spowodowane faktem, że jest to pierwsza dłuższa w przerwa w nauce, którą można wykorzystać na dłuższe świętowanie połączone z leniuchowaniem lub rodzinny wyjazd na narty. Nawet gdy założymy, że Święta Bożego Narodzenia spędzamy w gronie rodziny, w domu, to pomiędzy gwiazdką a Sylwestrem mamy jeszcze sporo dni na udany urlop. A nie stoi nic na przeszkodzie aby Nowy Rok przywitać w polskich górach, nad morzem, na Mazurach czy innym urokliwym zakątku w kraju lub za granicą. Dla lubiących ciepły klimat wystarczy także czasu na kilkudniową wycieczkę do ciepłych krajów.
Termin zimowej przerwy świątecznej każdorazowo ogłaszany jest przez MEN przy ustalaniu kalendarza roku szkolnego. Zazwyczaj przerwa zaczyna się jeden dzień przed Wigilią Bożego Narodzenia i trwa do końca roku kalendarzowego. Jeśli układ kalendarza jest szczególnie korzystny to zimowa przerwa świąteczna, w połączeniu z nowym rokiem oraz weekendami przed i po tym okresie, może wynieść nawet dwa tygodnie. Później kilka dni nauki i od połowy stycznia rozpoczyna się okres ferii zimowych. Jeśli jednak w czasie zimowej przerwy świątecznej nie zamierzasz nigdzie wyjeżdżać, bo akurat pracujesz, to musisz wiedzieć, że szkoły mają obowiązek zapewnić opiekę dzieciom w czasie dni wolnych od nauki szkolnej o ile będzie taka potrzeba zgłoszona ze strony rodziców, gdyż ten czas to dni wolne od nauki dla uczniów, ale nie dni wolne od pracy dla nauczycieli.
Umieść odnośnik do tego kalendarza na swojej stronie, blogu lub na forum
© Copyright 2011-2019 by Kalbi.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności witryny. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.