MENU

Kalendarz internetowy

Dzień Doceniania Męża

W roku 2021 Dzień Doceniania Męża przypada na 17 kwietnia (sobota)


Dzień Doceniania Męża przypada w 3 sobotę kwietnia i jest odpowiednikiem przypadającego we wrześniu Dnia Doceniania Żony. 
 
Kalendarz zarówno kobiety jak i mężczyzn potraktował sprawiedliwie, gdyż zarówno mąż jak i żona mają swój dzień, gdzie powinni być szczególnie docenieni. Swoją drogą, w dobrym małżeństwie należy siebie doceniać niezależnie od dnia i nadarzającej się ku temu okazji.  
 
Kto kogo pierwszy doceni? 
 
Z uwagi na to, że oba powyższe święta przypadają w zupełnie innym czasie, można się pokusić o formę zabawy małżeńskiej wzorem „jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie” tzn. jeśli jeden z małżonków się postara to drugie zachowa się w sposób podobny. Z drugiej strony, w małżeństwie nie chodzi o to by rywalizować ze sobą, tu nikt nie jest lepszy ani gorszy tylko szczęście obojga małżonków to tzw. „win-win situation”, więc można się pokusić o to, że nawet w sytuacji gdy jeden z małżonków zapomniał o tym święcie, to ten drugi może mu „odpłacić pięknym za nadobne”. 
 
 
A może by tak razem? 
 
Oba święta są wspaniałym przyczynkiem do spotkania się po środku tj. małżonkowie mogą wybrać sobie wspólna datę między kwietniem a wrześniem np. w wakacje i zaplanować sobie krótką podróż wakacyjną jako formę docenienia swojej drugiej połówki.

© Copyright 2011-2021 by Kalbi.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.