W roku 2020 Dzień Kapsla przypada na 21 września (poniedziałek)

Do Dnia Kapsla pozostało jeszcze 118 dni co stanowi 3 miesiące i 26 dni.

Dzień Kapsla został ustanowiony dla podkreślenia roli butelkowego kapsla w kulturze. Kapsel piwny otwiera codzienne i niecodzienne spotkania, rozmowy: przyjaciół, rodziny, znajomych. Towarzyszy nam często, ale nie zwracamy na niego należytej uwagi. 
 
Dlatego pierwsza edycja obchodów święta kapsla została połączona z kontekstem ekologicznym, zachęcała do tego, aby kapsli po piwie nie wyrzucać, ale je zbierać. 21 września 2019 w Poznaniu nad Wartą setki osób zorganizowały się w akcji sprzątania terenów nadrzecznych, ideą akcji było posprzątanie po letnim sezonie. Udało się wtedy zebrać w kilka godzin ponad 50 000 kapsli. Na pamiątkę tego dnia, organizator wydarzenia – marka Duży Ben - ogłosił właśnie Dzień Kapsla, jako coroczne święto nawołujące do szanowania kapsli piwnych. Marka w swoim logotypie zawiera kapsel, dlatego czuje się zobowiązana by zwracać uwagę, jak kapsle są przez ludzi traktowane. I zachęca do ich poznawania, a nie wyrzucania. 
 
Organizator podkreśla także, że Dzień Kapsla może być obchodzony na różne sposoby. Pierwszy raz był to kontekst ekologiczny, ale jest wiele zabaw i wymiarów, np. kolekcjonerski, konsumpcyjny czy też wyścigowy (słynny wyścig pokoju), które mogą być motywem kolejnych obchodów. Poznaj się na kapslach! Na zdrowie! 
 
Dzień Kapsla

Umieść odnośnik do tego kalendarza na swojej stronie, blogu lub na forum

Terminy

Zobacz również


© Copyright 2011-2020 by Kalbi.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności witryny. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.