Dzień Zięcia

W roku 2024 Dzień Zięcia przypada na 27 kwietnia (sobota)

Do Dnia Zięcia pozostało jeszcze 60 dni co stanowi 2 miesiące.

Dzień Zięcia jest obchodzony w ostatnią sobotę kwietnia i ma na celu uhonorowanie zięcia przez teściów a właściwie przez teściową.

Czy istnieje Zięć Idealny?

Rodzice dla swojej córki, zwłaszcza jeśli jest ona jedynaczką, chcieliby prawego mężczyznę na męża i jednocześnie opiekuna. Czasem jednak ich oczekiwania przypominają utopię, gdyż chcieliby księcia na białym rumaku…Nierzadko zięć jest po prostu taki jaki jest, a dokładnie taki, jaki wybrała sobie córka i chcąc - nie chcąc należy się z tym wyborem pogodzić i uszanować. Ten wybraniec ma być idealny dla swojej kobiety, ale czy to oznacza, że ma spełniać wymogi idealnego zięcia? Toć ideałów nie ma na tym świecie.

Teściowe – nie krytykujcie zięcia i nie rozbijajcie małżeństwa!

Czasem teściowe swoim nadmiernym krytykanctwem mogą doprowadzić do poważnego kryzysu w małżeństwie swojej córki. Czego nie powinni robić, by nie zrazić do siebie zięcia?

Przede wszystkim nie powinni krytykować każdego działania zięcia. Czasem lepiej ugryźć się w język niż powiedzieć coś, czego cofnąć się nie da. Tak samo obejdzie się bez ich złotych rad na wszystko, bo takimi dobrymi chęciami - jak wiadomo - jest piekło wybrukowane. Dając swoje rady wskazuje się tylko na nieudolność zięcia, bo przecież nie własnej córeczki…A już najgorszym sposobem na rozjuszenie konfliktu między małżonkami jest załatwiania różnych spraw ze swoją córką niejako wyłączając zięcia z „kręgu zaufania”. Należy kierować się znaną zasadą „nic o nas bez nas” i brać pod uwagę zięcia.

A co najważniejsze, to dobrze by było – tak po ludzku – polubić swojego zięcia i przyjąć go do swojej rodziny. Być może właśnie ostatnia sobota kwietnia jest wspaniałą okazją do pokazania wsparcia przez teściów i zaproponowania wspólnego uczczenia tego dnia?


Nietypowe