Imieniny Bugusława

Do najbliższych imienin Bugusława ♂ zostało 31 dni co stanowi 1 miesiąc.
Imieniny Bugusława najczęściej obchodzone są 22 marca, 23 września oraz  18 grudnia. Bogusław może również obchodzić imieniny: 13 stycznia, 20 marca, 18 kwietnia, 29 kwietnia, 29 maja, 1 lipca, 18 sierpnia.

Pochodzenie

To słowiańskie imię znane jest we wszystkich językach słowiańskich i większości języków europejskich. Oznacza ono osobę, która miłuje Boga. W średniowieczu było to jedno z najpopularniejszych imion, używane też jako Bogosław, Bosław oraz Bohusław (czeska forma) Najstarsza forma Bogusław pochodzi z 1206 roku.

Imię było wyjątkowo popularne wśród książąt pomorskich, nosił je między innymi ostatni książę Pomorza Zachodniego Bogusław XIV.

Cechy

Bogusław to mężczyzna, który do wszystkiego zachowuje stosowny dystans. Jeśli jest akurat śmiertelnie poważny, to znaczy że się… wygłupia. Lubi się uśmiechać, więc tam gdzie jest Bogusław, usłyszymy najczęściej rubaszny śmiech, dowcipy i anegdoty. Za wesołym usposobieniem idzie także rozrywkowy tryb życia. Bogusław kieruje się zasadą carpie diem i korzysta z każdej okazji, by się zabawić. Jest przy tym duszą towarzystwa – pierwszy rusza na parkiet, nie odmawia żadnego toastu, baluje do białego rana. Boguś lubi po prostu aktywne, barwne życie, przygody – stąd ciągnie go zarówno w egzotyczne podróże, jak i na wypady z kolegami w miasto, wszelakie zawody sportowe czy nawet manifestacje.Jest oczywiście niepoprawnym optymistą, który rzadko kiedy miewa jakieś zmartwienia. Należy do tych osób, które widzą szklankę w połowie pełną, a nie pustą. Niektórzy biorą go nawet za sympatycznego lekkoducha, choć akurat mało kto jest tak odpowiedzialny jak on. Boguś potrafi po prostu oddzielić pracę od zabawy – wie kiedy trzeba się spiąć i osiągnąć cel, a kiedy jest czas na rozrywkę. Jest też bardzo oddany rodzinie – stara się być dobrym mężem i ojcem. Wiele imienników podaje zresztą, że ma duży talent pedagogiczny. Poradziłby sobie więc w takich zawodach jak nauczyciel czy wychowawca. Trzeba przyznać, że takich „belfrów” jak on najbardziej lubią uczniowie – wesołych, którzy do tego pamiętają, że sami kiedyś byli uczniami.

Nawiązując jeszcze do pogodnego oblicza Bogusława, poczucia humoru warto wspomnieć o innym talencie, często sygnalizowanym w imiennikach. Jest to mianowicie talent pisarsko-satyryczny. Boguś znakomicie potrafi opisać, opowiedzieć czy narysować różne wydarzenia z przymrużeniem oka.

Jako osoba błyskotliwa, pogodna i po prostu wygadana łatwo nawiązuje kontakty i szybko zdobywa sympatię oraz zaufanie innych. Załatwi każdą sprawę. Swoje talenty wykorzystuje zarówno w interesach, urzędzie czy jako rozjemca. Umie pogodzić zwaśnione strony, byłby świetnym sędzią, mediatorem, prawnikiem. Do tego jest opanowany i nic nie wytrąci go z równowagi. Siły używa w ostateczności. Wiele osób ceni sobie jego zdanie przede wszystkim dlatego, że jest prawdomówny, ceni porządek, zasady.

Boguś jest wiecznie zadowolony z siebie i z życia. Tego nikt mu nie odbierze. Dobrze więc mieć takiego człowieka w pobliżu, który poprawi nam humor w każdej sytuacji.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.

Nietypowe