Imieniny Henryki

Do najbliższych imienin Henryki ♀ zostały 214 dni co stanowi 6 miesięcy i 30 dni.
Henryka obchodzi swoje imieniny 21 lutego.

Pochodzenie

Jest to żeński odpowiednik imienia Henryk, które wywodzi się od słowa oznaczającego „potężny", lub „bogaty". Wzrost popularności tego imienia można zaobserwować wraz z popularnością męskiego odpowiednika, czyli około XIX wieku. Znane jednak było znacznie wcześniej, bowiem zapisano je w formie Henka w 1427 roku. Według „Słownika imion” Jana Grzenia mogło to być jednak również zdrobnienie od Helena.

Cechy

Henryka to stanowcza osoba, która wie czego chce, i co więcej, wie jak to osiągnąć, Potrafi kierować innymi, wpływać na ich decyzję. Ma zmysł taktyczny, gdyby lubiła sport, byłaby niezłym trenerem. Na szczęście nie ma w zwyczaju manipulować ludźmi, swoje zdolności wykorzystuje tylko w słusznym celu. To zresztą szlachetna kobieta, mająca swoje ideały.Jest osobą, która nic nie robi na siłę. Widać to choćby w sferze uczuciowej – jeśli widzi, że trudno jej osiągnąć porozumienie z partnerem, nie będzie z nim z przymusu. Warto wiedzieć, że rezolutna Henryka w miłości jest akurat dość nieśmiała, ostrożna. Skrywa swoje uczucia, ale gdy tylko poczuje się pewniej co do partnera, ukazuje się jej dzika i namiętna natura. Jest świetną kochanką, która w łóżku jest równie odważna jak w życiu codziennym.

Henia zawsze kieruje się swoim rozumem lub intuicją. To pokazuje, że z jednej strony ma zaufanie do własnych umiejętności, a z drugiej że jest trochę uparta. Rzadko słucha podpowiedzi innych, nieważne dobrych czy złych. Nawet gdy nie ma racji, obstaje przy swoim zdaniu. Postępuje zawsze zdecydowanie, nie lubi rozmyślać nad rozlanym mlekiem, analizować czy dobrze postąpiła. Brak rozterek i wątpliwości bardzo jej służy, dzięki temu jest szczęśliwszą osobą.

Choć Henia jest odważną, silną kobietą, to ma problemy z zaakceptowaniem krytyki pod własnym adresem. Bardzo nie lubi też dowcipów na swój temat, nawet tych wymyślanych przez najbliższych. Od razu się odgryza i kieruje ripostę. Nie oznacza to jednak, że brak jej poczucia humoru – po prostu trzeba przy niej uważać co się mówi. Po za tym nie lubi ostrych kawałów, rasistowskich czy szowinistycznych – łatwo jej się w tym względzie narazić. Jest bardzo czuła na ludzką krzywdę, nietolerancję.

Czego boi się Henia? Najbardziej bezsilności, pod różną postacią – np. że nie będzie mogła komuś pomóc w trudnej sytuacji, albo że na starość będzie zdana na łaskę innych. Lubi działać, więc brak takiej możliwości jest dla niej trudny do zaakceptowania.

Trzeba przyznać, że Henryka ma bardzo silną wolę. Jeśli postanowi że odmawia sobie słodyczy, bo chce wejść w ulubioną sukienkę, nie tknie czekolady czy ciasta. Tak samo z oszczędzaniem – gdy upatrzy sobie coś fajnego, odmówi sobie każdej niemal przyjemności, by uzbierać potrzebną kwotę. Na szczęście finansowo radzi sobie dobrze, jest przecież przedsiębiorczą i pracowitą kobietą. Nie ma problemów ze znalezieniem zatrudnienia.

Henryka lubi spędzać czas na łonie przyrody – od zatłoczonego miasta zdecydowanie bardziej woli las, pobyt nad jeziorem lub na działce. Relaksuje się także podczas lektury książek, rozwiązywania krzyżówki czy pracy w ogródku.

Dobra kobieta z charakterem – tak w skrócie można napisać o Henryce. Ale to tak bogata osobowość, że trzeba z nią spędzić wiele czasu, by poznać jej prawdziwą wartość.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.