Imieniny Ludwika

Do najbliższych imienin Ludwika ♂ zostało 68 dni co stanowi 2 miesiące i 7 dni.
Imieniny Ludwika najczęściej obchodzone są 25 sierpnia oraz  12 lutego. Ludwik może również obchodzić imieniny: 28 kwietnia, 30 kwietnia, 24 maja, 18 sierpnia, 19 sierpnia, 8 października, 9 października, 9 listopada.

Pochodzenie

Ludwik to imię pochodzenia germańskiego, utworzone poprzez połączenie członów „hlut” i „wig”, czyli „słynny” oraz „walka”. Można je więc przetłumaczyć jako „sławny w bitwie”.

Imię Chlodwig nosił król Franków, forma Ludwik została przejęta przez inne języki.

Według „Słownika imion” Jana Grzenia w polskich źródłach z okresu średniowiecza znajdziemy je w takich formach jak Lodvicus (od 1204 roku), Łodwig/Lodwig (1294), Łodwich/Lodwich, Ludwich (1307), Ludwik (1349), Ludwig (1315) oraz Łodwik/Lodwik (1375). W naszym kraju większą popularnością cieszy się od XVII wieku.

Imię Ludwig jest bardzo cenione we Francji, nosiło je aż 18 królów, w tym Ludwik IX Święty, Ludwik XIV czy Ludwik XVI.

Żeńskimi odpowiednikami są Ludwika i Luiza.

PatronCechy

Liczba wybitnych posiadaczy tego imienia jest bardzo długa, wystarczy wymienić Ludwika Węgierskiego, Louisa Armstronga, Ludwiga van Beethovena, Louisa de Funès czy Ludwika Lumière. Jak więc widzą współczesnego Ludwika imienniki? Czy jest skazany na sukces?Jest to człowiek o nietuzinkowej osobowości, który jak nikt inny potrafi inspirować oraz motywować do działania. Zarówno jeśli chodzi o realizację własnych pomysłów, jak i cudzych. Jest to spowodowane kilkoma czynnikami, przede wszystkim dużą wyobraźnią, kreatywnością, przebojowością, analitycznym umysłem. Ludwik potrafi przewidzieć wiele rzeczy, choć w grach hazardowych nie ma akurat szczęścia. Jest za to dobrym organizatorem, można wręcz powiedzieć, że wizjonerem. Jedyne co mógłby poprawić, to konsekwencja w działaniu. Brak mu wytrwałości, często porzuca dobre pomysły, niektóre nawet w połowie realizacji. Szkoda, bo dużo na tym traci.

Każdy kojarzy Louisa de Funes, francuskiego komika, którego filmy do dziś bawią ludzi na całym świecie. Współczesny Ludwik także ma spore poczucie humoru, a jego repertuar jest bardzo szeroki. Lubi robić żarty kolegom, opowiadać dowcipy, zarówno poprawne politycznie, jak i te przeznaczone tylko dla dorosłych. Jego hobby to zresztą spotkania towarzyskie i przyjęcia (stąd również pewnie jego zamiłowanie do alkoholu, wystawnego jedzenia), podczas których może dzielić się swoimi spostrzeżeniami i pomysłami, poznawać opinie innych. Bierze sobie do serca zdanie przyjaciół, znajomych i zupełnie nie obraża się na krytykę. Co więcej bardzo ją sobie ceni, ponieważ wie że dzięki temu może być lepszy.

W miłości Ludwig jest namiętny i nienasycony, ma dużą wyobraźnię, często zaskakuje swoją partnerkę. Jest stworzony do życia w parze, choć ma wysokie wymagania, których tak naprawdę on sam nie potrafi określić. Jego dziewczyna musi mieć po prostu „to coś”. Bardzo lubi życie rodzinne, a jako rodzic daje swoim dzieciom dużo swobody i wolności. Najmłodsi zresztą uwielbiają Ludwika, ponieważ ten pomysłowy człowiek jest dla nich świetnym kompanem zabaw. Zawsze wymyśli jakieś ciekawe zajęcie i bierze w nim czynny udział.

Ma rozległe predyspozycje, sprawdzi się więc w wielu zawodach. Najlepiej w takich, gdzie można się wykazać, realizować własne pomysły. Może to być inżynier, projektant, pisarz, dziennikarz, muzyk. Jego imiennikami jest przecież dwóch wybitnych artystów, czyli Beethoven i Armstrong, a Ludwig to uczuciowy człowiek, wrażliwy. Choć akurat nie zawsze to widać, bowiem panuje nad sobą i raczej tego nie pokazuje. Karierę Ludwig zrobiłby pewnie także w polityce, o czym świadczy liczba władców noszących to imię. Brakuje mu jednak czasami dyplomacji, bowiem to emocjonalny, nieobliczalny i spontaniczny człowiek. Często powie coś, zrobi zanim pomyśli nad konsekwencjami. Nie jest też wyrachowany, co w przypadku polityka pewnie jest wadą w kontekście rywalizacji z kolegami po fachu. Ma jednak takie zalety jak komunikatywność, inteligencja, przebojowość no i potrafi przekonywać innych do działania, pociągać za sobą ludzi. Po za tym swoich ideałów broni jak lew, wręcz gotów jest za nie zginąć. Jeśli więc tylko Ludwik działa z pasją, ma jasno nakreślony cel i motywacje to jest w stanie osiągnąć sukces – nic go nie powstrzyma. Jest tylko jeden warunek – on sam musi tego chcieć.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.