Imieniny Marceli

Do najbliższych imienin Marceli ♀ zostały 223 dni co stanowi 7 miesięcy i 9 dni.
Imieniny Marceli najczęściej obchodzone są 31 stycznia ale Marcela może obchodzić imieniny również: 28 czerwca.

Cechy

Wiele można napisać o Marceli, ale na pewno nie to że jest przewidywalna. Wręcz przeciwnie, ma się wrażenie że skrywa w sobie jakąś tajemnicę.

Współczesna Marcela ma trochę cech postaci ze słynnej powieści Don Kichot. Miguel de Cervantes zawarł epizod, którego bohaterką była piękna, grzeczna i przyjazna dla wszystkich Marcela. Ponad wszystko ceniła sobie jednak swobodę i niezależność, dlatego odrzuciła zaloty Chryzostoma, który później umarł z miłości. Współczesna Marcela ma podobne cechy - jest to osoba życzliwa, pozytywnie nastawiona do świata, pełna uroku. Ma również powodzenie u płci przeciwnej, więc nie raz złamała męskie serce, choć wcale tego nie chciała. Nie wiąże się z kimś z przymusu czy litości. Uważa że pomiędzy kochankami powinna być chemia i szczerze wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia, czeka na uczucie rodem z najlepszych melodramatów. Całe życie szuka więc swojego księcia z bajki i musi pamiętać, że może to obrócić się przeciw jej - kiedy uświadomi sobie że nie ma ideałów, a koleżanki już dawno wychowują potomstwo. A przecież ma wszelkie predyspozycje by zostać dobrą żoną i matką – jej serce jest pełne miłości, ciepła. Z dziećmi ma świetny kontakt, wie jak z nimi rozmawiać, jest niezastąpionym kompanem zabaw. Może to dlatego, że Marcela ma w sobie coś z małej dziewczynki? Jej partner powinien być opiekuńczy, romantyczny, pewny siebie i wrażliwy – tak jak wspominaliśmy: ideał…Jest bardzo wrażliwa i emocjonalna, choć stara się tego nie pokazywać. Zwłaszcza w stosunku do nieznajomych bywa skryta i nieśmiała - jest to pewnego rodzaju mechanizm obronny przed odrzuceniem, zranieniem. Jeśli się bowiem w coś zaangażuje, to na 100 procent. Dlatego cierpi równie mocno – gdy się zawiedzie, trudno jej ponownie zaufać. Wtedy przez jakiś czas przypomina pustelnika – potrafi zamknąć się w swoim świecie i tam przeżywać rozstanie czy porażkę.

Marcela jest altruistką, która pomaga innym do tego stopnia, że często zapomina nawet o swoich potrzebach. Trzeba jednak wiedzieć, że może i jest aniołem, ale takim z rogami. Gdy jej na czymś mocno zależy i nie widzi innej opcji, potrafi manipulować ludźmi. Choćby jako dziecko, gdy chce nową zabawkę. Gdy jest już starszą dziewczyną, także wie jak zmusić chłopaka do podjęcia jakiejś decyzji, choć oczywiście nie tak poważnych jak ślub czy dziecko.

Tak jak pisaliśmy na początku , nie ma szans by przejrzeć Marcelę, poznać ją na wylot. Zawsze czymś nas zaskoczy, nawet mimo długoletniej znajomości. Ale to jeszcze bardziej dodaje jej uroku.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.