Imieniny Wiesława

Do najbliższych imienin Wiesława ♂ zostały 174 dni co stanowi 5 miesięcy i 21 dni.
Imieniny Wiesława najczęściej obchodzone są 9 grudnia ale Wiesław może obchodzić imieniny również: 22 maja, 7 czerwca, 21 listopada.

Pochodzenie

Jest to słowiańskie imię, które powstało najprawdopodobniej jako skrócenie staropolskiego Wielisław. Mogło oznaczać „tego, kto pragnie sławy". Etymologia wskazuje również, że imię związane jest z nazwą rzeki Wisły.

Pierwszy zapis w naszym języku pojawił się w 1373 roku.

Od tego imienia pochodzą takie nazwiska jak: Wiesiołek, Wiesiołłowski, Wisławski, Wisłocki, Wisłowski.

Cechy

Wiesiek należy do ludzi, którzy z dystansem spoglądają na otaczającą rzeczywistość. Odrzuca pościg za pieniądzem, przepychanie się łokciami i cwaniactwo. Woli postępować według zasad i szanować wszystkich ludzi, ceni zgodę. Niekiedy jednak Wiesław zapomina, że ze wszystkimi nie da się żyć w dobroci, co przysparza mu rozczarowań. Jest wrażliwym romantykiem i łatwo się wzrusza.Władza czy rola lidera nie są dla niego interesujące – nawet jeśli ma okazję, by np. zostać przewodniczącym klasowym czy kapitanem drużyny, woli stać w cieniu i tę rolę powierzyć innym. Nie oznacza to jednak, że daje sobą rządzić i nie ma własnego zdania – po prostu w życiu ma inne priorytety niż dowództwo. Unika konfliktowych i trudnych sytuacji, zdecydowanie woli kompromis.

Łagodne usposobienie Wiesława zmienia się, gdy chodzi o interesy. Wtedy potrafi być twardy i stanowczy, zawsze wynegocjuje dla siebie korzyści. W sprawach zawodowych wiedzie mu się więc znakomicie, zwłaszcza że jest kreatywny i swoje pomysły potrafi wcielać w życie. Imienniki wskazują jednak, że swoją karierę powinien związać ze sztuką, np. jako muzyk czy aktor.

Wiesław najpewniej czuje się w gronie przyjaciół, których mu nie brakuje, gdyż łatwo dostosowuje się do najtrudniejszych nawet charakterów. Znajduje wspólny język zarówno z takimi jak on spokojnymi i opanowanymi ludźmi, jak i nieobliczalnymi nerwusami. Pomaga z pewnością fakt, że nie potrafi zbyt długo gniewać się na innych.

Nie ma problemów z poznawaniem kobiet, które ujmuje zarówno wrażliwym charakterem, jak i szarmanckim zachowaniem. Do tego jest świetnym rozmówcą, ma talent do dowcipów i żartów, nie sposób się z nim nudzić. Niektóre imienniki sugerują jednak, że jest lepszym kolegą i przyjacielem niż mężem i ojcem, choć wydaje się, że to wysoce krzywdząca opinia. Dba przecież o rodzinę, dzieci wychowuje na porządnych ludzi. Być może jest spowodowane tym, że trzyma dyscyplinę i nie pozwala im „wejść sobie na głowę”. Kiedy trzeba krzyknie, ale i nie szczędzi pochwał, jeśli syn albo córka na nią zasługują.

Mówi się, że mężczyźni to bałaganiarze, jednak nie w tym przypadku. Wiesiek ceni sobie porządek – zarówno w domu, miejscu pracy, jak i samochodzie. No i widać to też po schludnym ubiorze. Wiesław jest po prostu facetem, który trzyma fason – w każdej sytuacji.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.