MENU

Kalendarz internetowy

Światowy Dzień Bicia Rekordów

W roku 2020 Światowy Dzień Bicia Rekordów przypada na 18 listopada (środa)


Dzień Bicia Rekordów Guinnessa – Guinness World Records Day 
Światowy Dzień Bicia Rekordów Guinnessa to jeden z najbardziej niesamowitych i nietypowych dni w roku. Tego dnia, swoje święto obchodzą wszyscy rekordziści z całego świata, który dzięki ogromnej motywacji i niestrudzonemu wysiłkowi, zdołali dokonać czegoś tak niebywałego, że trafili na karty legendarnej Księgi Rekordów Guinnessa. Dzień Bicia Rekordów to również doskonała okazja do przesunięcia granic własnych możliwości i ustanowienia nowego, niesamowitego rekordu. Dowiedz się więcej o Guinness World Records Day!  
 
Kiedy obchodzimy Dzień Rekordów Guinnessa? 
Guinness World Records Day jest świętem ruchomym. Oznacza to, że każdego roku, rekordziści z całego świata świętują w innym terminie. Nie ma jednoznacznej reguły dotyczącej wyznaczania konkretnej daty tego święta przez londyńskiego Guinnessa, jednak istnieje pewna prawidłowość, którą można zaobserwować, jeżeli przeanalizuje się ubiegłe daty GWR Day. Wniosek jest taki, że Dzień Bicia Rekordów Guinnessa przypada zazwyczaj w środę lub czwartek w pierwszej połowie listopada.  
 
Historia Dnia Rekordów Guinnessa 
Pierwszy raz Światowy Dzień Bicia Rekordów Guinnessa odbył się 12 listopada 2004 roku. Okazją do zorganizowania święta była chęć uroczystego upamiętnienia sukcesu, który odniosła pierwsza drukowana edycja Księgi Rekordów Guinnessa. Publikacja ukazała się po raz pierwszy 27 sierpnia 1955 roku, a w okolicach listopada tego samego roku stała się już bestsellerem. Począwszy od 2004 roku, Guinness World Records Day, każdego roku inspiruje setki ludzi do podejmowania się kolejnych, rekordowych osiągnięć.  
 
Jak pobić rekord podczas Dnia Bicia Rekordów Guinnessa?  
Księga Rekordów Guinnessa pełna jest już niesamowitych osiągnięć śmiałków z całego świata, jednak wciąż jest w niej sporo miejsca na nowe wyzwania. Do najbardziej niecodziennych rekordów można zaliczyć chociażby osiągnięcia takie jak: najwięcej koszulek założonych na siebie jednocześnie, najwięcej pompek wykonanych w ciągu 24 godzin czy najwięcej desek sedesowych rozbitych ręką w ciągu 1 minuty.  
 
Światowy Dzień Bicia Rekordów Guinnessa to doskonała okazja nie tylko do zapoznania się z już ustanowionymi rekordami, ale również do pobicia własnego rekordu. W Polsce pomocą w biciu światowych rekordów Guinnessa i certyfikacją oficjalnych Rekordów Polski zajmuje się Biuro Rekordów. Specjaliści z Biura Rekordów profesjonalnie pomagają w wyborze odpowiedniej kategorii rekordu do pobicia oraz przeprowadzają przez cały proces krok po kroku. Bicie rekordu podczas Guinness World Records Day pozwala zapisać się na kartach historii!  
 
Autor tekstu: Biuro Rekordów 

Terminy

Zobacz również

© Copyright 2011-2021 by Kalbi.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.