Imieniny Bożena

Do najbliższych imienin Bożeny ♀ zostało 21 dni.
Imieniny Bożeny najczęściej obchodzone są 13 marca.
Pochodzenie

Słowiańskie imię Bożena utworzono poprzez dodanie do rdzenia „boż-„ ("Bóg") przyrostka zdrabniającego „-ana” lub „-ena”. Jego pierwotne znaczenie można odczytać jako „przez Boga obdarowana” lub „błogosławiona”. W naszym języku po raz pierwszy zapisano je w formach Bożana i Bożechna w XII wieku, natomiast forma Bożena przywędrowała z języka czeskiego w XIX wieku.

Cechy

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech Bożeny jest jej samodzielność. Nigdy nie prosi nikogo o pomoc ani nie pyta o zdanie, stąd z jednej strony jest uważana za zaradną, a z drugiej za niezwykle upartą osobę. Gdy postawi na swoim, nie ma takiej siły, by zmieniła zdanie. Opinie i twierdzenie że czegoś się nie da zrobić, najczęściej ją irytują bądź śmieszą. Bożena nigdy nie załamuje się niepowodzeniami, umie podnieść się po największej porażce i wrócić silniejsza.

Zaradność i samodzielność Bożenki z pewnością bierze się z jej optymistycznego nastawienia do życia. Komicy z Monthy Pyton w swoim komediowym utworze ”Always look at the bright side of life” , czyli w wolnym tłumaczeniu „zawsze należy szukać pozytywów w swoim życiu” zawarli przekaz, który idealnie pasuje do Bożeny. Widać to w jej wesołym usposobieniu – ma głowę pełną pomysłów i świetne poczucie humoru, nie obraża się, gdy znajomi śmieją się akurat z niej. Otacza się zresztą ludźmi podobnymi do siebie – sympatycznymi wesołkami, którzy nawet w najtrudniejszych momentach nie tracą dobrego samopoczucia. Marudni, wiecznie narzekające jednostki są dla niej największym utrapieniem, dlatego unika ich towarzystwa jak ognia. Mężczyzna, który chciałby skraść serce Bożenie z pewnością powinien mieć poczucie humoru, a do tego być błyskotliwy, zaradny i życzliwy.

Bożenka bywa wybuchowa, ale bardzo szybko zapomina o złości, łatwo ją udobruchać. Warto też wiedzieć, że kobieta o tym imieniu jest hojną osobą, wielokrotnie zadziwia otoczenie swoją dobrocią. Nie potrafi przejść obojętnie obok żebraka, zignorować zbiórki pieniędzy na karmę dla psów, czy na operację dla chorej osoby.

Ciekawostką w przypadku Bożeny jest to, że w przeciwieństwie do innych kobiet, nie ma obsesji na punkcie porządku w domu. Być może zaoszczędzony w ten sposób czas pozwala jej oddawać się drobnym przyjemnościom, takim jak lektura prasy, książki, plotki z koleżankami czy oglądanie ulubionego serialu. Nie znaczy to oczywiście, że w jej mieszkaniu panuje bałagan, po prostu w tym względzie nie lubi przesady.

Zawody przypisywane do Bożeny to nauczycielka, adwokat, dziennikarka, sprzedawca. Wśród zainteresowań najczęściej pojawiają się : siatkówka, jazda na rowerze, muzyka, fitness, literatura.Wyszukiwarka imion i imienin

Nasza baza zawiera daty imienin dla blisko 2700 imion. Wpisz imię i kliknij przycisk Szukaj

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.
Umieść odnośnik do tego kalendarza na swojej stronie, blogu lub na forum
© Copyright 2011-2017 by Kalbi.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności witryny. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.