Imieniny Timura

Do najbliższych imienin Timura ♂ zostały 192 dni co stanowi 6 miesięcy i 9 dni.

Imię Timur pochodzi z języka mongolskiego i oznacza żelazo. W Polsce imię znane starszemu pokoleniu z książki Arkadego Gajdara pod tytułem. "Timur i jego drużyna" w której to bohater o imieniu Timur pomaga anonimowo rodzinom żołnierzy walczącym na froncie. Historycznie: Timur – żyjący w latach 1336 – 1405 władca środkowej Azji, Iranu, Iraku i Zakaukazia. Timur inaczej zwany Tamerlanem lub Timurem kulawym ze względu na rany odniesione w boju, odznaczał się wielką wrodzoną sprawiedliwością, gdyż łupy zdobyte w walce dzielił uczciwie pomiędzy swoich podkomendnych. Budowniczy, mecenas sztuki, jednocześnie twardy i ambitny. Strategię ćwiczył grając w szachy.

Timur obchodzi swoje imieniny 24 października.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.

Nietypowe