Dzień Singli nieformalnie obchodzony jest 11 listopada w Japonii oraz w Chinach. Dzień święta nawiązuje do zapisu daty, bowiem dwie jedynki symbolizują idealną pojedynczość. W tym Dniu single spożywają posiłek złożony z czterech bułek w kształcie bagietek, które reprezentują cztery jedynki oraz z nadziewanej bułeczki (baozi) jako środkowej kropki. Cały posiłek składa się na datę 11.11, co przedstawia azjatycki Dzień Singla.
Od samego początku święto było okazją do studenckiego imprezowania. Dzień Singla został zapoczątkowany przez studentów Nankińskiego Uniwersytetu Pedagogicznego w 1990 roku i do dziś jest on okazją do świętowania przez młode osoby. Cztery jedynki również symbolizują liczbę cztery, która uważana jest za pechową lub zwiastującą śmierć. Dzień Singla jest także zachętą do nawiązania nowych znajomości i tak na przykład w Chinach osoby poszukujące partnera przyczepiają sobie na plecach karteczki z komunikatami do płci przeciwnej. Dzień Singla, podobnie jak Biały Dzień ulega komercjalizacji. Duże portale randkowe z okazji święta organizują drogie zapoznawcze imprezy.
W niektórych krajach także obchodzony jest Dzień Singla. Na przykład w Korei Południowej wypada 14 kwietnia i nosi nazwę Czarnego Dnia. Czarny Dzień jest przeciwieństwem dla Białego Dnia obchodzonego 14 marca, w którym mężczyźni wręczają prezenty swoim partnerkom. W Dniu Singla samotnicy gromadzą się w barach i restauracjach, aby spożyć danie złożone z makaronu, wieprzowiny i czarnej fasoli. Nazwa Czarnego Dnia także nawiązuje do koloru sosu, który wchodzi w skład świątecznego dania.
Na kontynencie europejskim single mają swój dzień 15 lutego, tuż po walentynkach. Jest to dzień św. Faustyna, patrona samotnych w miłości. Święto zostało zapoczątkowane w Mediolanie, gdzie single stanowią prawie połowę populacji. Corocznie w tym Dniu samotnicy otrzymują rośliny doniczkowe, a także organizowane są wybory Singla Roku. W Polsce obchody Dnia Singla dopiero zaczynają stawać się coraz popularniejsze. Niektóre portale randkowe 15 lutego inicjują wydarzenia, które zrzeszają i ułatwiają integrację samotnych osób.