Imieniny Adrian

Do najbliższych imienin Adriana ♂ zostało 12 dni.
Imieniny Adriana najczęściej obchodzone są 5 marca, 8 lipca, 9 stycznia. Adrian może również obchodzić imieniny: 4 marca, 9 lipca, 8 września.
Pochodzenie

Adrian lub Hadrian to imię męskie pochodzenia łacińskiego od słowa „Hadrianus” i oznacza osobę pochodzącą z miasta Hadria lub Adria. W starożytności istniały dwa miasta o tej nazwie – opisywane imię związane jest z miejscowością cesarza Hadriana, która obecnie nosi nazwę Atri i jest położona na północ od włoskiej Pescary. Drugie miasto Hadria już nie istnieje (kiedyś zlokalizowane pomiędzy Padem i Adygą), ale to od niego pochodzi nazwa Morza Adriatyckiego. Stąd też imię Adrian oznacza również pochodzącego z Morza Adriatyckiego. W Polsce imię Adrian pojawiło się w 1225 roku w łacińskiej formie Adrianus.

Patron

Imię nosiło kilku wczesnochrześcijańskich świętych i męczenników m.in. św. Adrian z Canterbury, a także cesarz Hadrian oraz sześciu papieży. We Francji św. Adrian czczony był jako patron od nagłej śmierci oraz żołnierzy i kowali.

Cechy

W imiennikach poświęconych imieniu Adrian przewijają się dwie informacje. Pierwsza wskazuje na duże zdolności przywódcze, odwagę, intuicję, pewność siebie. Druga, równie często powielana cecha charakterystyczna to flegmatyzm. Adrianowi nigdy się nie spieszy, wszystkie decyzje podejmuje po długim namyśle, ale skrupulatność, systematyczność, cierpliwość i podążanie do celu metodą małych kroków umożliwia mu osiągnięcie dużego sukcesu, który do tego ma solidne fundamenty.
Adrian jest mężczyzna, który wyjątkowo ceni sobie sztukę - muzykę, film lub np. literaturę. Chętnie więc odwiedza koncerty i imprezy, gdzie łatwo zjednuje sobie przyjaciół. Pomaga mu w tym bezpośredniość, wyrozumiałość i otwartość, a także fakt, że każdemu jest gotów służyć pomocą.

W życiu uczuciowym Adriana także nie ma miejsca na pośpiech i przypadek. Wrodzona cierpliwość pomaga znaleźć mu wymarzoną partnerkę, z którą zazwyczaj tworzy udany związek.Wyszukiwarka imion i imienin

Nasza baza zawiera daty imienin dla blisko 2700 imion. Wpisz imię i kliknij przycisk Szukaj

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.
Umieść odnośnik do tego kalendarza na swojej stronie, blogu lub na forum
© Copyright 2011-2017 by Kalbi.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności witryny. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.