Imieniny Aleksandra

Do najbliższych imienin Aleksandry ♀ zostało 146 dni co stanowi 4 miesiące i 23 dni.
Imieniny Aleksandry najczęściej obchodzone są 20 marca oraz 18 maja. Aleksandra może również obchodzić imieniny: 21 kwietnia, 2 października.
Pochodzenie

Aleksandra to imię żeńskie, które jest odpowiednikiem męskiego greckiego imienia Aleksander (aleksandros – obrońca ludzi). W polskich źródłach imię Aleksandra oraz Oleksandra pojawia się pod koniec XIV wieku. Spopularyzował je zwłaszcza Henryk Sienkiewicz, który nadał je bohaterce Potopu.

Patron

Aleksandra z Galacji – męczennica, święta Kościoła katolickiego i prawosławnego. Poniosła śmierć męczeńską za czasów cesarza Dioklecjana, po tym jak miejscowy zarządca skazał ją za odmowę wzięcia udziału w procesji z posążkami Artemidy i Ateny. Św. Aleksandra wraz z sześcioma innymi dziewicami utopiona została w grzęzawiskach.

Cechy

Aleksandra posiada szereg cech charakterystycznych dla przywódcy – inteligentna, dominująca, ambitna, odpowiedzialna, zdyscyplinowana, bezkompromisowa, umie wymóc posłuszeństwo/dyscyplinę. Z łatwością podejmuje stanowcze, ale zawsze sprawiedliwe decyzje. Kobieta ochrzczona imieniem Aleksandra jest prawdomówna i szczera, przez co łatwo przysparza sobie wrogów. Niekiedy ten brak dyplomacji jest powodem niepowodzenia.
Ludzie jej ufają, bowiem kieruje się zawsze szczytnym celem i szlachetnymi wartościami.
Czasami jednak ten marzycielski charakter, przepełniony różnymi ideami rozbija się o brak inicjatywy i konsekwencji.
Aleksandra nie lubi monotonii, za to odpowiada jej szybkie, pełne przygód życie.
Wśród wad dziewczyny o imieniu Aleksandra można wymienić przede wszystkim skłonność do przesady, nerwowość oraz wybujały temperament. Ten ostatni w połączeniu z silnym charakterem sprawia niekiedy, że trudno znaleźć jej wyrozumiałego partnera, który się podporządkuje.Wyszukiwarka imion i imienin

Nasza baza zawiera daty imienin dla blisko 2700 imion. Wpisz imię i kliknij przycisk Szukaj

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.
Umieść odnośnik do tego kalendarza na swojej stronie, blogu lub na forum
© Copyright 2011-2016 by Kalbi.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności witryny. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.