Imieniny Beaty

Do najbliższych imienin Beaty ♀ zostało 12 dni.
Imieniny Beaty najczęściej obchodzone są 8 marca, 29 czerwca, 6 września. Beata może również obchodzić imieniny: 22 grudnia, 13 stycznia.
Pochodzenie

Beata jest imieniem pochodzenia łacińskiego, od przymiotnika rodzaju żeńskiego „beata” czyli „błogosławiona”, „szczęśliwa”. Można przyjąć, że w zamyśle imię to ma wróżyć pomyślne życie.
Imię to pierwotnie było imieniem męskim (Beatus) jednak w Polsce znana jest tylko jego żeńska forma. Pierwsze zapiski datowane są na XIV wiek – Biejata (1385), Bieta (1392), Biata (1452). Warto wymienić takie formy zdrobniałe jak Bietka, Biejatka czy Biechna.

Patron

Z racji odległych czasów (III wiek), w których żyła Beata niewiele o niej wiadomo. Urodziła się w Hiszpanii, ale ze względu na prześladowania chrześcijan zmuszona była opuścić kraj. Udała się do Sens w Galii, miejsce to jednak również nie było przyjazne chrześcijanom. We francuskim mieście poniosła śmierć męczeńską za wiarę razem z bratem Sankcjanem i Augustynem.

Cechy

Beata jest pełną wdzięku, energiczną dziewczyną, lubi być wszędzie tam gdzie coś się dzieje. Nie znosi monotonii, a gdy wpadnie na jakiś pomysł, musi go natychmiast zrealizować – cierpliwość z pewnością nie jest jej najmocniejszą stroną. Jako, że jest osobą rozrywkową ciągnie ją na koncerty, imprezy muzyczne oraz eventy związane ze sztuką czy show-businessem.

Jest komunikatywną i rozmowną osobą, dzięki czemu łatwo nawiązuje kontakty. W stosunku do dalszego kręgu znajomych jest jednak ostrożna. Trudno zdobyć u niej bezgraniczne zaufanie - na przyjaźń Beatki trzeba bowiem solidnie zapracować.

Beatka jest bardzo troskliwą dziewczyną, która ma nieodpartą potrzebę pomagania innym. Robi to zupełnie bezinteresownie, co dodatkowo dodaje jej szlachetności. Dba nie tylko o bliskich czy potrzebujące dzieci, ale też i zwierzęta oraz naturę. Chętnie bierze udział w różnych akcjach społecznych i na pewno sprawdziłaby się w takich organizacjach jak UNICEF, PETA czy Greenpeace.

Ciekawostką jest to, że Beata umie zadbać również o swoje dobro. Należy do kobiet, które cenią sobie wygody i luksus, stąd stara się wszelkimi siłami je osiągnąć. Dużą wagę przykłada do eleganckiego ubioru, ładnej biżuterii. Niekiedy z tego powodu sprawia wrażenie wyniosłej i zarozumiałej, ale każdy kto zna bliżej Beatę, wie że to tylko pozory. Pod maską niedostępnej damy kryje się bowiem ciepła i sympatyczna kobietka.

Nie ma zapędów do rządzenia i nie przeszkadza jej, że wykonuje polecenia innych. Mimo, że jest inteligentną kobietą, to odpowiedzialność i presja bardzo jej ciążą, dlatego też jest ostrożna w podejmowaniu decyzji. Trzeba jednak przyznać, że w tym przypadku strach ma wielkie oczy. Gdy zostanie obarczona ważnymi zadaniami do wykonania, to dobrze sobie radzi z ich realizacją. Beatka powinna więc bardziej wierzyć w siebie, a wtedy z pewnością wiele osiągnie.

Już od najmłodszych lat marzy o tym, że pozna księcia z bajki, urodzi mu liczne potomstwo i będzie żyła długo oraz szczęśliwie. Jej ideał to silny, opiekuńczy mężczyzna, który zatroszczy się o nią i dzieci. Samotność to dla niej największa kara, ale nigdy nie wybaczy facetowi zdrady...Rodzina daje jej natomiast siłę do wykonywania codziennych obowiązków, stąd stara się chronić jak najlepiej swoją prywatność. Raczej nie należy do osób, które na portalach społecznościowych informują o każdym wydarzeniu ze swojego życia i bliskich.Wyszukiwarka imion i imienin

Nasza baza zawiera daty imienin dla blisko 2700 imion. Wpisz imię i kliknij przycisk Szukaj

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.
Umieść odnośnik do tego kalendarza na swojej stronie, blogu lub na forum
© Copyright 2011-2017 by Kalbi.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności witryny. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.