Imieniny Grażyna

Do najbliższych imienin Grażyny ♀ zostało 118 dni co stanowi 3 miesiące i 28 dni.
Imieniny Grażyny najczęściej obchodzone są 1 kwietnia.
Pochodzenie

Imię to zyskało ogromną popularność dzięki Adamowi Mickiewiczowi, który wymyślił je na potrzeby o poematu z 1823 roku pod tytułem „Grażyna”.

Źródło tego imienia tkwi w języku litewskim, a konkretnie w przymiotniku „grazus” oznaczającym „piękno”. Sam wieszcz podkreśla związek imienia z przymiotnikiem pisząc o bohaterce poematu „Z cór nadniemeńskich pierwsza krasawica, zwana Grażyną, czyli piękna księżna”.

Obecnie imię to nosi ponad 230 000 kobiet w naszym kraju.

Cechy

Grażyna ma wiele cech wspólnych ze swoją słynną imienniczką wymyśloną przez Adama Mickiewicza. Jest więc bohaterska, odważna i waleczna. Od najmłodszych lat przyjemność sprawia jej działalność charytatywna i w szczytnym celu, kierowanie się zasadami, honorem czy nawet poświęcanie się dla dobra ogółu. Jest czuła i opiekuńcza, wrażliwa na los innych, dlatego zawsze stanie w obronie słabszych. Godną pochwalenia cechą Grażynki jest to, że cieszy się szczęściem innych – i nie jest to wcale zawistny uśmieszek, ale prawdziwa, głęboka radość że komuś dobremu sprzyja los.

Jest bardzo samodzielną kobietą, zawsze podejmuje decyzje kierując się swoim rozsądkiem, a nie opiniami innych. Nigdy nie daje się stłamsić, wystraszyć czy zbyć - umie świetnie zadbać o swoje interesy. Chętnie bierze na siebie odpowiedzialność w innych dziedzinach- gdy np. trzeba reprezentować firmę na konferencji, czy też podnieść kłopotliwy i niewygodny temat w jakimś towarzystwie.

Grażynka jest dla mężczyzn tajemniczą, a zarazem fascynującą kobietą. Ma silną osobowość, jest dumna, ale trudno rozszyfrować jej prawdziwe myśli i emocje. Nie lubi pokazywać bowiem swoich słabości, płakać czy się żalić. Nawet gdy jest źle, będzie uśmiechnięta, jeśli zapłacze, to tylko w samotności. Od innych też ma raczej wysokie wymagania, co nie wszyscy potrafią zaakceptować. Stąd jej związki nie zawsze okazują się udane. Grażynka wierzy w wielką, prawdziwą miłość rodem z filmu, stąd też wieku mężczyzn odpada w przedbiegach.

Grażynka bardzo lubi wysoko stawiać sobie poprzeczkę i pokonywać nowe bariery. Od dziecka jest samodzielna, więc nie ma z nią większych problemów wychowawczych. Pomaga jej w tym dobra intuicja – podejmuje szybkie, zdecydowane decyzje, co wychodzi jej o wielelepiej niż drobnostkowe analizowanie każdego problemu. Może jedynie czasami jest zbyt ciekawska i odważna w poznawaniu świata….

Preferuje raczej huczną zabawę niż umartwianie się czy płakanie nad rozlanym mlekiem. Grażyna uwielbia towarzystwo wesołych i pogodnych ludzi, którzy są wobec niej szczerzy. Obłudnicy nie mają u nich żadnych szans, co więcej, Grażynka nie boi się im tego wygarnąć prosto w oczy.Wyszukiwarka imion i imienin

Nasza baza zawiera daty imienin dla blisko 2700 imion. Wpisz imię i kliknij przycisk Szukaj

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.
Umieść odnośnik do tego kalendarza na swojej stronie, blogu lub na forum
© Copyright 2011-2016 by Kalbi.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności witryny. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.