Imieniny Joanna

Do najbliższych imienin Joanny ♀ zostało 60 dni co stanowi 1 miesiąc i 29 dni.
Imieniny Joanny najczęściej obchodzone są 24 maja oraz 21 sierpnia. Joanna może również obchodzić imieniny: 2 lutego, 4 lutego, 1 marca, 28 marca, 31 marca, 28 kwietnia, 12 maja, 30 maja, 27 czerwca, 9 lipca, 23 lipca, 8 sierpnia, 12 sierpnia, 17 sierpnia, 24 sierpnia, 26 sierpnia, 9 listopada.
Pochodzenie

Joanna jest żeńskim odpowiednikiem imienia Jan pochodzącego z języka hebrajskiego: Jo-hanan – "Bóg jest łaskawy".

Imię Joanna używane jest w naszym kraju od wieku XIII (Johanna, Janna, Jena, Jenna, Jana; forma Joanna pojawia się w 1399 roku).

Obecnie imię Joanna jest bardzo popularne, było często nadawane szczególnie w latach 70 i 80 XX wieku.

Patron

Patronką imienia Joanna jest jedna z najbardziej znanych postaci w dziejach ludzkości. Joanna d’Arc nazywana „Dziewicą Orleańską” jest świętą Kościoła katolickiego, patronką Francji i bohaterką narodową tego kraju.

Joanna d’Arc była córką prostych wieśniaków z Lotaryngii - otrzymała głębokie wychowanie religijne, stąd stała się nadzwyczaj pobożnym i ponad swój wiek poważnym dzieckiem. W wieku zaledwie 12 lat doznała widzeń - podczas późniejszego procesu opowiadała, że św. Michał Archanioł, św. Katarzyna i św. Małgorzata powiedzieli jej, iż Bóg chce wypędzić Anglików z Francji i doprowadzić Delfina do Reims, aby tam koronować go na króla Francji. Rok później złożyła ślub dziewictwa. Pod wpływem widzeń udała się do obozu wojsk francuskich, gdzie przyjęto ją początkowo z niedowierzaniem. Gdy jednak przepowiednie zaczęły się sprawdzać pozwolono jej nawet dowodzić kilkutysięcznym oddziałem żołnierzy. Po zmuszeniu wroga do odwrotu zaufanie do jej umiejętności rosło, a sama Joanna doskonale sobie radziła. Kolejnym sukcesem młodej dziewczyny było wypędzenie Anglików z całej doliny Loary i nakłonienie Karola VII Delfina do przyjęcia korony królewskiej w Reims. Joanna d’Arc wkrótce została jednak schwytana przez Burgundczyków, którzy za wielkie pieniądze przekazali ją swoim sojusznikom z Anglii. Tam wytyczono jej niesprawiedliwy proces o herezje, który zakończył się dla Joanny wyrokiem śmierci – w wieku 19 lat dzielną Francuzkę spalono na stosie. Została beatyfikowana w 1909 roku i kanonizowana w 1920.

Cechy

Joanna jest kobietą, którą wyróżnia wiara w siebie i we własne umiejętności. Nie boi się podejmować nawet najtrudniejszych wyzwań, a że jest opanowana i potrafi działać pod presją, osiąga wiele sukcesów. Dziewczyna o imieniu Joanna z pewnością znakomicie sprawdzi się na stanowisku kierowniczym, gdyż jest dobrym organizatorem i potrafi zarządzać zasobami ludzkimi. Jej ogromną zaletą jest to, że nie upiera się na siłę przy swoim zdaniu, jeśli ktoś przedstawi jej racjonalne argumenty.
Joanna bez trudu nawiązuje kontakty, potrafi dostosować się do każdego otoczenia. Według wielu imienników Joanna jest jednak tym typem kobiety, która lubi chodzić własnymi ścieżkami.
Joanna zazwyczaj późno wychodzi za mąż i decyduje się na potomstwo, ale jeśli już założy rodzinę, to świetnie sprawdza się jako matka. Lubi chwalić się swoimi dziećmi i uważa je za największy sukces życiowy, reszta jest dla niej tylko dodatkiem do życia rodzinnego.Wyszukiwarka imion i imienin

Nasza baza zawiera daty imienin dla blisko 2700 imion. Wpisz imię i kliknij przycisk Szukaj

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.
Umieść odnośnik do tego kalendarza na swojej stronie, blogu lub na forum
© Copyright 2011-2016 by Kalbi.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności witryny. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.