Imieniny Karolina

Do najbliższych imienin Karoliny ♀ zostało 149 dni co stanowi 4 miesiące i 28 dni.
Imieniny Karoliny najczęściej obchodzone są 5 lipca ale Karolina może obchodzić imieniny również: 9 maja, 1 lipca, 18 lipca, 18 listopada.
Pochodzenie

Żeńska forma imienia Karol. Do Polski przyszło za sprawą języka włoskiego (Carolina) oraz francuskiego (Caroline). W porównaniu do innych popularnych obecnie imion, w naszym kraju przyjęło się dość późno, w XIX wieku. W latach 80. i 90. XX wieku nadano je około 200.000 kobietom w Polsce

Patron

Wśród błogosławionych kobiet o tym imieniu znajduje się Polka – Karolina Kózka. Urodziła się w 1898 roku w wielodzietnej rodzinie skromnych i pobożnych wieśniaków ze wsi Wał-Ruda w diecezji tarnowskiej. Od najmłodszych lat wyrastała w silnej wierze, a jej dom był miejscem wspólnych modlitw, śpiewów religijnych czy rozmów o biblii krewnych i sąsiadów. Regularnie uczęszczała też do odległego kościoła, dużą role w jej życiu odegrał wuj Franciszek Borzęcki, który był animatorem życia religijnego wioski.

Po wybuchu I wojny światowej Karolina została na swoich rodzinnych terenach, co przyczyniło się do jej śmierci. Jeden ze stacjonujących w okolicy carskich żołnierzy chciał ją zgwałcić, a po nieudanej próbie zabił ją szablą. Śmierć młodej kobiety wstrząsnęła mieszkańcami okolicznej wioski i sąsiednich miejscowości, w pogrzebie uczestniczyło około 3 tysiące osób. Zmarłą otoczył kult męczeństwa i świętości, który z czasem rozprzestrzenił się na całą diecezje. Karolina została beatyfikowana przez Jana Pawła II w czasie 3 pielgrzymki w 1987 roku. Ojciec Święty mianował ją patronką młodzieży. W ikonografii przedstawiana jest w prostym, jasnym ubraniu i białym fartuchu, z różańcem w dłoni wśród biało czerwonych kwiatów. Nad jej głową widnieje gwiazda, co odnosi się do nadanego jej tytułu – „gwiazda ludu”.

Cechy

- Karolina sprawia wrażenie osoby nieśmiałej, a niekiedy nawet wyniosłej, majestatycznej. Przy bliższym poznaniu okazuje się jednak zupełnie inną osobą – wrażliwą, radosną, towarzyską i pełną wigoru.
- Wiele imienników podaje, że dziewczyna o imieniu Karolina jest bardzo wszechstronna osobą jeśli chodzi o umiejętności i zainteresowania. Łatwo więc znaleźć z nią wspólny temat do rozmowy.
- Pracowitość należy do częstych atutów Karoliny – nie boi się nowych wyzwań i brania na siebie odpowiedzialności. Przez to jest bardzo cenionym pracownikiem, a wiele kobiet o tym imieniu posiada też zdolności kierownicze.
- Karolina należy raczej do zmysłowych kobiet, które zdają sobie sprawę ze swoich atutów. Lubi być więc adorowana i chętnie przyjmuje komplementy, jednak jest wymagająca jeśli chodzi o życiowego partnera. Stąd też potrafi cierpliwie na niego czekać i nierzadko wychodzi za mąż w późnym wieku.
- Dociekliwość a czasami nawet nadmierna ciekawość to często spotykane cechy u Karoliny. Dlatego też trudno przed nią ukryć jakąkolwiek tajemnicę.Wyszukiwarka imion i imienin

Nasza baza zawiera daty imienin dla blisko 2700 imion. Wpisz imię i kliknij przycisk Szukaj

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.
Umieść odnośnik do tego kalendarza na swojej stronie, blogu lub na forum
© Copyright 2011-2016 by Kalbi.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności witryny. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.