Imieniny Klaudia

Do najbliższych imienin Klaudii ♀ zostało 28 dni co stanowi 1 miesiąc.
Imieniny Klaudii najczęściej obchodzone są 20 marca oraz 7 sierpnia. Klaudia może również obchodzić imieniny: 18 maja.
Pochodzenie

Imię Klaudia wywodzi się od nazwy rzymskiego rodu Klaudiuszów. Wszystkie kobiety z tego wpływowego rodu nosiły imię Klaudia.
W Polsce imię znane jest od XVIII wieku, dziś nosi je około 90 000 kobiet. Było ono bardzo modne w latach 80. i 90. ubiegłego stulecia, wtedy też coraz częstsza stała się forma Claudia.

Patron

Klaudia Rzymska
Rzymianka żyjąca w I wieku wymieniona została w liście św. Pawła do św. Tymoteusza. Apostoł w zakończeniu 2. Listu przekazuje pozdrowienia przywódcy gminy w Efezie od różnych osób, w tym od Klaudii. Jako że nie ma zbyt wielu informacji na temat jej żywota, można zakładać, że była szanowaną osobą wśród pierwszych rzymskich chrześcijan.
Niekiedy utożsamiana jest z Klaudią Prokulą żoną Poncjusza Piłata. Niektóre źródła katolickie identyfikują ją natomiast z matką papieża św. Linusa.

Cechy

Posiadaczki imienia Klaudia w pewnym stopniu czerpią z arystokratycznych tradycji rzymskiego rodu Klaudiuszów. Bardzo dużą wagę przywiązują do takich elementów jak wykształcenie, dobre maniery, elegancki ubiór, dostojność. Widać to zwłaszcza na tle niektórych koleżanek, które bez skrępowania przeklinają, wyzywająco się ubierają czy stawiają imprezę ponad obowiązki szkolne.

Należy do odważnych kobiet, które nie boją się nowych wyzwań i obowiązków. Wręcz przeciwnie – mobilizują ją one do wytężonej pracy nad sobą, zapewniają przyjemny zastrzyk adrenaliny.

Cenną zaletą jest u niej obiektywizm i rozwaga, co pomaga podejmować jej dobre decyzje. Potrafi na „chłodno” przeanalizować każdy problem, nie ulega emocjom czy sentymentom. Dobrze więc kieruje swoją karierą zawodową.

Klaudia według imienników jest bardzo wartościowa osobą, skorą do pomocy i poświęcania się dla innych. Od najmłodszych lat dba o wszystkich dookoła – kolegów i koleżanki, rodzeństwo, rodziców, zwierzęta. Życzliwe nastawienie do ludzi sprawia, że ma dużo znajomych i przyjaciół, jest przez nich szanowana i wspierana. Stanowi to dla niej duży powód do dumy i zadowolenia, bowiem samotność jest dla niej największą katorgą. W życiu uczuciowym strach przed samotnością i niemożnością zrealizowania największych celów (małżeństwo, dzieci) pcha ją do nierozsądnych decyzji. O ile na co dzień jest opanowana i cierpliwa, to w kwestiach uczuciowych jest zupełnie inaczej.Wyszukiwarka imion i imienin

Nasza baza zawiera daty imienin dla blisko 2700 imion. Wpisz imię i kliknij przycisk Szukaj

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.
Umieść odnośnik do tego kalendarza na swojej stronie, blogu lub na forum
© Copyright 2011-2017 by Kalbi.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności witryny. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.