Imieniny Martyna

Do najbliższych imienin Martyny ♀ zostało 57 dni co stanowi 1 miesiąc i 26 dni.
Imieniny Martyny najczęściej obchodzone są 30 stycznia.
Pochodzenie

Jest to żeński odpowiednik imienia Marcin. W naszym kraju imię jest znane już od średniowiecza – najstarszy łaciński zapis Martina pochodzi z około 1265 roku.

Patron

Św. Martyna z Rzymu - męczennica chrześcijańska, święta Kościoła katolickiego.

Kobieta urodzona w stolicy Włoch była najprawdopodobniej diakonistką, która opiekowała się biednymi i chorymi. Skazano ją na śmierć za czasów panowania Aleksandra Sewera gdyż nie chciała oddać czci pogańskim bóstwom.

Martyna z Rzymu jest patronką matek karmiących piersią.

Cechy

W tym niepozornym ciele drzemią ogromne możliwości. Martyna posiada wiele cech przypisywanych mężczyznom, takich jak siła charakteru, konsekwencja w działaniu. Jest pewna siebie i odważnie podejmuje wszystkie decyzje. Wygórowane ambicje przerastają czasami nawet jej możliwości, ale to i tak nie przeszkadza jej w podjęciu próby.

Martyna chciałaby kreować wielkie rzeczy, zarażać ludzi swoją pasją i ideałami. Trzeba jednak przyznać, że potrafi wpływać na ludzi i pokierować ich postępowaniem. Widać to już od najmłodszych lat, a swoje predyspozycje w tym względzie Martyna potwierdza wiodąc prym w życiu klasy, podwórkowych turniejach i zabawach czy imprezach towarzyskich.

Jako dziecko bardziej ciągnie ją do towarzystwa chłopców, wiecznie szukających przygód i rozrywki, niż do zabawy w dom czy szkołę z dziewczynkami. To w późniejszych latach owocuje tym, że bez problemu porozumiewa się z mężczyznami, rozumie ich świat i potrzeby. Jej mąż może być więc pewny, że nie będzie go próbowała zdominować i kontrolować. Jako żona jest także bardzo czuła i opiekuńcza, potrafi świetnie zająć się domem, jak i wychowywaniem dzieci.

Jest kobietą, która ma klasę i nigdy nie zachowuje się poniżej pewnego poziomu. Unika też alkoholu czy innych używek, które mogłyby zachwiać jej pewnością siebie i prezencją.

Znajomi Martyny opisując jej charakter z pewnością wspomnieliby o szybko zmieniających się nastrojach – od entuzjazmu i podniecenia, poprzez obojętność, nudę, przygnębienie, a nawet agresję. Martynka najbardziej denerwuje się, kiedy ktoś się z nią nie zgadza lub narzuca swoją wolę. Najszybciej zaprzyjaźnia się z ludźmi, którzy podobnie jak ona mają silny charakter i duże ambicje. Jest jednak wrażliwa na potrzeby innych, nigdy nie odwraca się plecami, gdy ktoś prosi ją o przysługę.Wyszukiwarka imion i imienin

Nasza baza zawiera daty imienin dla blisko 2700 imion. Wpisz imię i kliknij przycisk Szukaj

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.
Umieść odnośnik do tego kalendarza na swojej stronie, blogu lub na forum
© Copyright 2011-2016 by Kalbi.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności witryny. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.