Imieniny Wiesław

Do najbliższych imienin Wiesława ♂ zostało 89 dni co stanowi 3 miesiące.
Imieniny Wiesława najczęściej obchodzone są 9 grudnia ale Wiesław może obchodzić imieniny również: 22 maja, 7 czerwca, 21 listopada.
Pochodzenie

Jest to słowiańskie imię, które powstało najprawdopodobniej jako skrócenie staropolskiego imienia Wielisław. Mogło oznaczać "tego, kto pragnie sławy". Pierwszy zapis w naszym języku pojawił się w 1373 roku.

Cechy

Wiesiek należy do ludzi, którzy z dystansem spoglądają na otaczającą rzeczywistość. Odrzuca pościg za pieniądzem, przepychanie się łokciami i cwaniactwo. Woli postępować według zasad i szanować wszystkich ludzi, ceni zgodę. Niekiedy jednak Wiesław zapomina że ze wszystkimi nie da się żyć w dobroci, co przysparza mu rozczarowań. Jest wrażliwym romantykiem i łatwo się wzrusza.

Władza czy rola lidera nie są dla niego interesujące – nawet jeśli ma okazję, by np. zostać przewodniczącym klasowym czy kapitanem drużyny, woli stać w cieniu i tą rolę powierzyć innym. Nie oznacza to jednak, że daje sobą rządzić i nie ma własnego zdania – po prostu w życiu ma inne priorytety niż dowództwo. Woli unikać konfliktowych i trudnych sytuacji, zdecydowanie woli kompromis.

Łagodne usposobienie Wiesława zmienia się, gdy chodzi o interesy. Wtedy potrafi być twardy i stanowczy, zawsze wynegocjuje dla siebie korzyści. W sprawach zawodowych wiedzie mu się więc znakomicie, zwłaszcza ze jest kreatywny i swoje pomysły potrafi wcielać w życie. Imienniki wskazują jednak, że swoją karierę powinien związać ze sztuką, np. jako muzyk czy aktor.

Wiesław najpewniej czuje się w gronie przyjaciół, których mu nie brakuje, gdyż łatwo dostosowuje się do najtrudniejszych nawet charakterów. Znajduje wspólny język zarówno z takimi jak on spokojnymi i opanowanymi ludźmi, jak i nieobliczalnymi nerwusami. Pomaga z pewnością fakt, że nie potrafi zbyt długo gniewać się na innych.

Nie ma problemów z poznawaniem kobiet, które ujmuje zarówno wrażliwym charakterem, jak i szarmanckim zachowaniem. Do tego jest świetnym rozmówcą, ma talent do dowcipów i żartów, nie sposób się z nim nudzić. Niektóre imienniki sugerują jednak, że jest lepszym kolegą i przyjacielem niż mężem i ojcem, choć wydaje się, że to wysoce krzywdząca opinia.Wyszukiwarka imion i imienin

Nasza baza zawiera daty imienin dla blisko 2700 imion. Wpisz imię i kliknij przycisk Szukaj

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.
Umieść odnośnik do tego kalendarza na swojej stronie, blogu lub na forum
© Copyright 2011-2017 by Kalbi.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności witryny. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.