Imieniny Adeli

Do najbliższych imienin Adeli ♀ zostały 214 dni co stanowi 7 miesięcy.
Imieniny Adeli najczęściej obchodzone są 23 listopada ale Adela może obchodzić imieniny również: 24 grudnia.

Pochodzenie

Imię pochodzenia germańskiego – jest skróconą formą imion takich jak Adalberta, Adalgundis, Adelheidis. Zawierają one elementy „Adal-”, „Adel-”, „Adil-” wywodzące się z wyrazu „adal”, który oznacza szlachetny ród. Imię określa więc kobietę ze szlachetnego rodu.

Imię było znane już w średniowiecznej Francji (od XI wieku) skąd zapożyczono je do wielu języków europejskich. W naszym kraju występuje od 1267 roku. Dużą popularnością cieszyło się w latach trzydziestych XX wieku, czego potwierdzeniem może być wydanie opowiadań Brunona Schulza – „Sklepy cynamonowe” oraz „Sanatorium pod Klepsydrą”, których bohaterką jest Adela.

Cechy

Imienniki zgodnie chwalą Adelę. W książce „Znaczenie imion” Henryki Łuszczyńskiej znajdziemy informacje, że to wszechstronny, badawczy i krytyczny umysł o ogromnym temperamencie. Jak większość geniuszy z trudem znosi krytykę i jest stała w swoich przekonaniach. W innym imienniku, autorstwa Andrzeja Sieradzkiego, podano, że to kobieta, która cieszy się życiem, pozytywnie oddziałuje na otoczenie.Adela lubi być w ruchu, może to być spacer, jazda na rowerze czy taniec. Zwłaszcza muzyka jest jej konikiem – nie tylko świetnie rusza się na parkiecie, ale i bierze się za śpiewanie. Ma do tego predyspozycje, zarówno wokalne, jak i interpersonalne – nie wstydzi się występować publicznie, dzielić się swoimi emocjami. Zresztą czy może być inaczej, skoro jej imienniczką jest słynna piosenkarka Adele.

Kobieta o tym imieniu kocha swój dom. Jest domatorką, uwielbia sprawy związane z tworzeniem własnego gniazdka. Odpowiada jej życie na przedmieściu czy na wsi, ceni sobie przestrzeń, stąd woli dom z ogrodem niż mieszkanie w bloku. Interesuje się aranżacją wnętrz, ale doskonale zdaje sobie sprawę, że ciepło domowego ogniska tworzą ludzie. Już jako mała dziewczynka marzy o wielkiej miłości, wspaniałym ślubie. Dość szybko pojawia się u niej instynkt rodzicielski i pragnie mieć potomstwo. Jej ideał rodziny to nie tylko kochający mąż, dzieci, ale też i pies czy kot. Adela jak na wzorową mamę i żonę przystało dba o porządek i gotuje, choć powinna pamiętać, że ma skłonności do nadwagi.

Preferowane zawody wymienione w imiennikach są zgodne z charakterem Adeli. Sprawdzi się w profesjach takich jak nauczycielka, opiekunka, pedagog, pracownik socjalny. Jej talenty dekoratorskie przydadzą się w architekturze, modzie. Adela ma dobry gust, co widać choćby po stylu ubierania się. Dlatego też pasuje do zawodów, gdzie wymagany jest kontakt z klientem, np. kelnerka, hostessa, modelka, przedstawiciel handlowy czy przewodniczka. Potwierdza to tylko, że Adela jest niezwykle wszechstronną i utalentowaną kobietą.

Ciekawostką jest, że Adela niekiedy przybiera groźną postawę, by spotęgować na kimś wrażenie, dopiąć celu. Może ma to związek z bohaterką opowiadań Schulza, gdzie Adela jest piękną, dominującą „femme fatale”? Choć zupełnie nie współgra to z jej wizerunkiem sympatycznej pani domu, to widocznie Adela ma w sobie również coś z niespokojnego ducha.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.

Nietypowe