Imieniny Danieli

Do najbliższych imienin Danieli ♀ zostało 196 dni co stanowi 6 miesięcy i 14 dni.
W ciągu najbliższego roku Daniela może obchodzić swoje imieniny w następujące dni: 4 września, 6 listopada.

Pochodzenie

Żeńska forma imienia Daniel, które oznacza „moim sędzią jest Bóg”.

Cechy

Daniela to mistrz drugiego planu – niewidoczna, skromna, niewinna. Potrafi jednak zadbać o siebie i zawsze jest gotowa do działania. Choć świadoma silnej pozycji i roli, jaką odgrywa, to rzadko ją podkreśla, czy wykorzystuje do swoich celów. Nie ma kierowniczych zapędów, nie musi być w centrum uwagi.

Nie zraża się przeciwnościami losu, nie załamuje rąk z byle powodu. Jest pracowita i odpowiedzialna, ma świetną pamięć. Jej znakiem firmowym jest solidność. Jeśli pożyczymy Danieli pieniądze, możemy być pewni że odda w terminie. Nie spóźni się na żadne spotkanie i dotrzyma danego słowa. Jeśli bierze się za sprzątanie, to będzie lśniło. I tak można wymieniać bez końca.Przeszłość ma dla niej duże znaczenie, i to nie tylko jeśli chodzi o sentyment do ludzi, wydarzeń. Daniela szanuje tradycję, historię. Obchodzi ważne święta, pamięta o bohaterach narodowych, ofiarach wojny. Z nostalgią ogląda dawne fotografie, słucha przebojów z lat 80., 90. czy ogląda klasyki filmowe. Na szczęście kobieta o tym imieniu równie gorliwie troszczy się o przyszłość. Jest oszczędna, zapobiegliwa i dąży do uzyskania stabilności życiowej, zarówno finansowej, jak i uczuciowej. Nie ma wielkich ambicji zawodowych, jej celem a zarazem marzeniem jest udane małżeństwo i życie rodzinne. Dla niego jest w stanie zrezygnować z kariery. Jej typ to dobry, spokojny, rozsądny mężczyzna z poczuciem humoru, który jednak potrafi zadbać o wszystko.

Daniela wyróżnia się dyplomacją i taktem w postępowaniu. Nie lubi sprawiać ludziom przykrości więc uważa na wypowiadane opinie. Dla niej słowa mają duże znaczenie i nie składa nierealnych, pustych obietnic czy deklaracji. Decyzje podejmuje z namysłem. Jeśli np. spotka dawnego znajomego na mieście i padnie „musimy się w końcu spotkać”, to ona naprawdę wykona telefon. Czasami tylko nie spełnia swoich obietnic/gróźb kiedy mówi że kogoś zabije. Złość jej bowiem szybko mija, błyskawicznie tłumaczy sobie że nie warto szargać nerwów z byle powodu. Daniela emanuje raczej radością, entuzjazmem, stąd ma wokół siebie wielu ludzi. To zresztą bardzo towarzyska osoba, która lubi wyjazdy całą paczką na wakacje, wspólne zakupy czy imprezowanie. Unika jednak spotkań się z niestabilnie emocjonalnymi ludźmi, których nieprzewidywalność może sprowadzić kłopoty. Daniela lubi mieć bowiem nad wszystkim kontrolę.

Warto wiedzieć, że Danieli zupełnie brakuje wyrachowania. Podzieli się ostatnim groszem z potrzebującym, rzadko postępuje interesownie. Co więcej, trudno jej odmówić komuś pomocy, ale sama o nią wstydzi się prosić. Na szczęście nie potrzebuje jej zbyt często.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.

Nietypowe