Imieniny Horacego

Do najbliższych imienin Horacego ♂ zostało 89 dni co stanowi 2 miesiące i 28 dni.

Imię męskie pochodzące prawdopodobnie od łacińskiego słowa hora – „godzina”. Najsłynniejszym Horacym w historii był niewątpliwie rzymski poeta liryczny Quintus Horatius Flaccus, który żył w 1 roku p.n.e. W Polsce imię to znane było od średniowiecza, również w spolszczonych wariantach – jako Oracy, Jaracz i Jeracz. Horacy to osoba uduchowiona i bardzo wrażliwa. Do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje natchnienia, które często znajduje w ukochanej kobiecie. Bywa roztargniony – zdarza mu się bujać w obłokach. Lubi być w nieustannym ruchu, dlatego nie przeszkadzają mu przeprowadzki i delegacje. Bardzo dobrze sprawdzi się np. w zawodach, które wymagają dużej wyobraźni i elokwencji, takich jak sprzedawca czy pośrednik nieruchomości.

Imieniny Horacego najczęściej obchodzone są 24 kwietnia.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.