Imieniny Natana

Do najbliższych imienin Natana ♂ zostało 17 dni.
Natan obchodzi swoje imieniny 12 lipca.

Pochodzenie

Imię to pochodzi z hebrajskiego i pierwotnie oznaczało „dar”, „podarunek”. Mogło też powstać jako skrócenie imion Jonatan oraz Nataniel. Imię to nosił prorok Natan ze Starego Testamentu.

Cechy

Imię Natan jest ostatnimi czasy coraz popularniejsze w naszym kraju. Najsłynniejszym człowiekiem o tym imieniu jest biblijny prorok, warto więc zastanowić się, czy podobne umiejętności ma współczesny Natan? Jak najbardziej! Jest osobą przewidującą rozwój wypadków, niczym szachista planuje kilka ruchów do przodu. Już jako dzieciak wyprzedza rówieśników o krok - w porównaniu z nimi ma sprecyzowane cele życiowe i podąża za swoimi marzeniami/celami. Dla niego nie ma rzeczy nieosiągalnych, a w DNA ma zakodowaną olbrzymią determinację. Nie jest jednak typem poważnego kujona - dlatego z bratem czy kolegami na podwórku stoczy niejedną bójkę, wda się drakę. Jest jednak nad wyraz dojrzały i odpowiedzialny – wie, kiedy nie należy przekraczać pewnej granicy. Szybciej niż inni chłopcy zaczyna też oglądać się za dziewczynami, co daje mu dużą przewagę, jeśli chodzi o rywalizowanie o względy nastolatek...Jego przewidywalność nie jest oczywiście spowodowana nadprzyrodzonymi mocami, ale inteligencją, umiejętnością logicznego i analitycznego myślenia, dużą wyobraźnią. Natan potrafi też wyciągać wnioski z otaczającej go rzeczywistości, szybko się uczy, zwłaszcza jeśli naśladuje bardziej doświadczone osoby. Co ważne, nie obraża się na krytykę, ale motywuje go ona do jeszcze lepszej pracy nad sobą.

Przyjemność sprawia mu opiekowanie się innymi – zarówno żoną, rodzicami, dziećmi czy nieco mniej zaradnymi kolegami. Natan ma dobre serce i trudno mu odmówić pomocy, gdy ktoś o nią prosi. Nieważne czy jest to staruszka z zakupami czy bezdomny, który liczy na kilka złotych. To jego zaleta, ale jednocześnie wada, gdyż brakuje mu czasem asertywności. Powinien zwracać uwagę na to, czy ktoś go nie wykorzystuje i nie nadużywa jego dobroci. W dodatku nie widzi wad u innych i często sam się przez to oszukuje. Jego czujność potrafią uśpić zwłaszcza dziewczyny... Natan ma bowiem do nich ewidentnie słabość. Chłopak o tym imieniu ma jeszcze kilka innych słabości – uwielbia słodycze, jest śpiochem i za dużo czasu spędza przed komputerem i telewizorem.

Natan z pewnością jest poukładanym człowiekiem, można nawet powiedzieć że do przesady. Stąd bierze się jego upartość i niechęć do robienia rzeczy, które mogą zachwiać jego poukładanym, usystematyzowanym światem. Pewnie byłby świetnym księgowym czy dokumentarzystą, takim, który doskonale wie, gdzie leży jaki segregator. Choć rzadko da się przekonać do zmiany swoich postanowień, eksperymentów, to na szczęście bywają chwilę kiedy jest spontaniczny. Dzieje się tak zwłaszcza w towarzystwie znajomych i pięknych dam, bowiem Natan podświadomie lubi imponować innym. Nie robi jednak tego kosztem drugiego człowieka - traktuje innych z szacunkiem.

Natan jest więc uporządkowanym, „ogarniętym” chłopakiem, któremu jednak nie brak luzu. Ma do siebie dystans i do całego świata, a to sprawia, że jest lubiany.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.