Światowy Dzień Bez Majtek

W roku 2024 Światowy Dzień Bez Majtek przypada na 31 maja (piątek)

Światowy Dzień Bez Majtek przypada 31 maja i jak sama nazwa wskazuje, zachęca do pozbycia się bielizny. Jednak nie po to, by wywołać skandal obyczajowy, a dla zdrowia!

Światowy Dzień Bez Majtek bez wątpienia jest w czołówce najbardziej kontrowersyjnych świąt nietypowych. Tak jednak jak choćby Dzień Bez Stanika, ma on swoje ukryte znaczenie.

Historia Światowego Dnia Bez Majtek

Jak nie trudno się domyślić, święta zainicjowano miej oficjalnymi kanałami, w tym przypadku przyczynił się do tego Facebook. Jeden z użytkowników wpadł na pomysł, który szybko przypadł innym do gustu. Światowy Dzień Bez Majtek poparło kilkanaście tysięcy internautów, a na datę wydarzenia wybrano 31 maja. W tym momencie należy się zastanowić czemu ono ma służyć? Wiadomo, że jest ono skierowane przede wszystkim do kobiet. Jest kilka teorii na temat Światowego Dnia Bez Majtek.

Obchody Światowego Dnia Bez Majtek

Pierwsza związana jest ze… zdrowiem. Brak bielizny może zmniejszyć ryzyko chorób intymnych, bowiem pochwa potrzebuje dostępu świeżego powietrza. Kiedy to miejsce intymne jest zakryte, wzrasta poziom wilgoci, a to sprzyja rozwojowi grzybów i bakterii. Warto też podać przykład stringów, które od pewnego czasu są dość popularne wśród pań. W czasie intensywnego dnia czy podczas ćwiczeń, mogą one przesuwać się po miejscach intymnych i w ten sposób przenosić bakterie z okolicy odbytu do pochwy. Brak bielizny ogranicza także zatrzymywanie potu, a jak wiadomo, jego nadmiar powoduje nieprzyjemny zapach.

Druga kwestia, która przemawia za przydatnością Światowego Dnia Bez Majtek, to komfort. Nie ma co się tutaj rozpisywać – brak bielizny zwiększa wygodę, nic nas nie obciera, obciska czy nie wżyna się w miejsca intymne. W tym przypadku święto sprawdzi się także u panów, zdjęcie bokserek czy majtek z pewnością przyniesie poczucie ulgi. Poza tym długotrwałe noszenie zbyt obcisłej bielizny może źle wpłynąć na męskie organy rozrodcze.

Świętując Światowy Dzień Bez Majtek należy kierować się oczywiście zdrowym rozsądkiem – wyjście na ulicę z odsłoniętą pupą nie wszystkim może się spodobać. Tak więc jeśli nie zakładamy bielizny, należy założyć coś, co zakryje nasze miejsca intymne. Natomiast w domu to inna sprawa…