Imieniny Renata

Do najbliższych imienin Renaty ♀ zostały 114 dni co stanowi 3 miesiące i 24 dni.
Imieniny Renaty najczęściej obchodzone są 12 listopada ale Renata może obchodzić imieniny również: 28 marca.
Pochodzenie

Imię żeńskie pochodzenia łacińskiego, które wywodzi się od pospolitego wyrazu „renatus” czyli „odrodzony”, „nowo narodzony” w wierze/przez chrzest.

W Polsce imię to pojawiło się w XVII wieku pod wpływem francuskim. Nosiła je wtedy królowa Polski Cecylia Renata, która była żoną Władysława IV.

W obecnych czasach imię jest dość popularne, nosi je około 200 000 tysięcy Polek. Najczęściej nadawano je w latach 60 i 70 XX wieku.

Patron

Bł. Renata (1751-93).
Pochodziła z Angers we Francji i była córką nauczyciela gramatyki. Jej życie nie należało do łatwych. W młodym wieku ożeniła się z handlarzem krochmalem Louisem Dumontem, ale ledwie po kilkunastu latach została wdową i musiała sama wychowywać 10 dzieci. Po wybuchu Rewolucji Francuskiej, gdy w całym kraju trwały prześladowania chrześcijan, aresztowano ją i skazano na śmierć przez ścięcie gilotyną. Renata została beatyfikowana przez Jana Pawła II w 1984 roku.

Cechy

Renata jest bystrą, dumną i świadomą swoich atutów kobietą. Wytrwale więc zmierza do osiągnięcia każdego celu, nie oglądając się przy tym na przeszkody. Ogromna determinacja, upór i konsekwencja pomagają jej nie tylko w załatwianiu codziennych spraw, ale i w karierze. Prędzej czy później, ale na pewno postawi na swoim.
Charakterystyczne dla każdej niemal Renaty jest obiektywne spojrzenie na świat, pozbawione mrzonek i nierealnych marzeń. Wysoko stawia sobie poprzeczkę, ale wie, że nie można mieć wszystkiego. Skupia się na tych rzeczach, które są w jej zasięgu.
Na co dzień warto przebywać z Renatą, jest bowiem niezwykle wesoła i miła. Z każdym znajdzie wspólny temat i porozumienie, jednak trzeba uważać, by nie nadepnąć jej na odcisk. Wtedy potrafi być bowiem bardzo złośliwa i pamiętliwa. Szczególnie czuła jest na osoby dwulicowe, które nie mają odwagi powiedzieć jej prawdy prosto twarz, ale za to chętnie obgadują ją za plecami.
Choć Renata jest energiczna i wszędzie jej pełno, to miewa kłopoty zdrowotne. Jej zuchwały charakter nie pozwala jednak jej ukazywać tego faktu, nawet kosztem cierpienia. Zawsze więc robi dobrą minę do złej gry i bardzo trudno namówić ją do tego, by odwiedziła lekarza.

Zdarza się, że kobietom o imieniu Renata trudno przyznać się do swojego błędu czy porażki. To jej czuły punkt, dlatego lepiej nie naciskać na nią gdy nie ma racji. Łatwo się wtedy obraża i denerwuje, nie łatwo przychodzą jej też przeprosiny. Czasami trzeba jej wybaczyć, zwłaszcza że to dobra przyjaciółka, która zawsze stanie po naszej stronie.

Renata ma bardzo duże powodzenie wśród mężczyzn, choć wcale o to specjalnie nie zabiega. Trudno ją zdobyć, ponieważ jest silną osobowością i ma duże wymagania. Potrafi być bardzo kobieca i zmysłowa, choć często kokietuje i podpuszcza mężczyzn. Jej partner powinien być równie przebojowy jak ona i z pokorą znosić jej kaprysy. Z pewnością jednak jest tego warta…Wyszukiwarka imion i imienin

Nasza baza zawiera daty imienin dla blisko 2700 imion. Wpisz imię i kliknij przycisk Szukaj

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.
Umieść odnośnik do tego kalendarza na swojej stronie, blogu lub na forum
© Copyright 2011-2016 by Kalbi.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności witryny. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.