Imieniny Doriana

Do najbliższych imienin Doriana ♂ zostało 61 dni co stanowi 2 miesiące.
W ciągu najbliższego roku Dorian może obchodzić swoje imieniny w następujące dni: 22 maja, 22 stycznia.

Pochodzenie

Imię to pochodzi z języka greckiego. Oznacza człowieka, który pochodzi z Doris – krainy w środkowej Grecji. W mitologii greckiej Dorowie są potomkami Dorosa, którzy połączyli się z żyjącymi na wygnaniu achajskimi Heraklidami, czyli potomkami samego Heraklesa. W naszym języku imię pojawiło się najprawdopodobniej pod wpływem kontrowersyjnej powieści „Portret Doriana Greya” autorstwa Oskara Wilde’a.

Cechy

Dorian to osoba, która wyróżnia się dobrymi manierami, wysoką kulturą osobistą, intelektem. Ma wyczucie stylu o czym świadczy jego ubiór - nie zakłada skarpet do sandałów, szybko porzuca młodzieńcze dresy i bluzy z kapturem na rzecz marynarek i stylowych koszul. Niektóre dziewczyny mogą być nawet zazdrosne o jego fryzurę - dba o nią niczym największy skarb. Nawet jeśli widzimy go potarganego z dużym zarostem, należy przypuszczać, że to celowy „artystyczny nieład".Obycie towarzyskie, elegancki styl, wyważony charakter sprawiają, że Dorian nie ma trudności z poznawaniem kobiet. Wysoko jednak stawia poprzeczkę, bo oprócz urody, dużą wagę przykłada do intelektu i sposobu bycia. Dziewczyna pijąca więcej alkoholu niż facet i klnąca niczym szewc raczej nie przykuje jego uwagi. Szuka damy, która zachowuje się z klasą w towarzystwie, ale w sypialni jest namiętną kocicą. Cóż, wspominaliśmy że ma wymagania. On sam jednak również dużo daje od siebie – swoją ukochaną traktuje jak boginie, jest wierny i skłonny do największych poświęceń. Nie skąpi też prezentów i komplementów. Jako ojciec świetnie rozumie się z dziećmi, spędza z nimi dużo czasu, cierpliwie odpowiada na wszystkie pytania.

Ma wszelkie predyspozycje by odnieść sukces. Przede wszystkim jest wymagający wobec siebie. Gdy na czymś mu zależy uparcie i konsekwentnie dąży do osiągnięcia zamierzonego celu. Potrzebuje jednak wsparcia, jeśli ma funkcjonować właściwie. Chodzi zarówno o ciepły, kochający dom, jak i wyrozumiałych nauczycieli, kolegów. Gdy brak mu przyjaznego otoczenia, ma problemy z psychiką, akceptowaniem siebie. Jego bliscy powinni pamiętać, by go doceniać – chwalić, okazywać przyjaźń czy miłość.

Choć odpycha go przemoc i brutalność, to mimo wszystko potrafi się bronić. Jest jednak chłopakiem, który od rozwiązań siłowych zdecydowanie bardziej preferuje argumenty słowne. Zwłaszcza, że jest trudnym rozmówcą do pokonania – opanowanym, błyskotliwym, rzeczowym. Jego umiejętności retoryki świetnie sprawdzą się w takich zawodach jak prawnik, polityk, przedstawiciel handlowy, doradca finansowy, psycholog, nauczyciel czy trener personalny. Po za tym jest niezłym obserwatorem, potrafi wyciągać szybkie wnioski i zna się na ludziach.

Ma duże zdolności negocjatorskie i dyplomatyczne, stąd często godzi zwaśnione strony. Gdy robi się gorąco, jego trzeźwe spojrzenie i opanowanie bardzo się przydaje. To, że potrafi zachować zimną krew nawet w najtrudniejszych sytuacjach, przekłada się na inne płaszczyzny, jest na przykład dobrym kierowcą. Z drugiej strony Dorian to marzyciel, idealista, który chętnie angażuje się w różne sprawy społeczne. Trudno mu zaakceptować, że na świecie jest tyle zła. On sam jest bardzo otwartym i tolerancyjnym człowiekiem, który szuka pokoju a nie wojny. Niestety niekiedy bywa w tym temacie nieco oderwany od rzeczywistości: patrzy na nią przez różowe okulary, zbyt mocno filozofuje i buja w obłokach. Z tego powodu bywa też nieco naiwny i ufny, co źli ludzie bardzo łatwo wykorzystują. Trudno mu jednak komukolwiek odmówić pomocy.

Dorian wierzy w swoje umiejętności, ma wysokie mniemanie o sobie, ale z ręką na sercu powinien przyznać, że jest trochę narcyzem. Jego inną wadą jest niepunktualność. Już jako mały chłopak zasypia do szkoły, a w dorosłym życiu nie jest lepiej. Do tego stopnia, że znajomi z przyzwyczajenia każą mu przychodzić co najmniej półgodziny wcześniej na ustalone spotkanie.

Dorian jest człowiekiem o złożonej osobowości, ale bardzo pozytywnym, pokojowo nastawionym do świata. To sprawia, że każdy go akceptuje.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.