Imieniny Czesławy

Do najbliższych imienin Czesławy ♀ zostało 38 dni co stanowi 1 miesiąc i 8 dni.
W ciągu najbliższego roku Czesława może obchodzić swoje imieniny w następujące dni: 12 czerwca, 20 lipca, 12 stycznia.

Pochodzenie

Jest to żeński odpowiednik staropolskiego imienia Czesław, które oznacza „tego, który ma czcić sławę, dobre imię rodu”. Kobietom zaczęto nadawać je dopiero w XIX wieku, ale w dawniejszych czasach znana była forma Czasława. W jej skład wchodzi człon „Cza-" („spodziewać się, oczekiwać") oraz „-sława” („sława"), więc można je przetłumaczyć jako „tę, która oczekuje sławy". Według innej teorii jest to wariant imienia Czcisława, powstałego w wyniku skrócenia członu „Czści-".

Cechy

Kobieta o imieniu Czesława jest łagodną i wiecznie uśmiechniętą osobą. To altruistka, która zawsze wyciągnie pomocną dłoń do potrzebujących i nie oczekuje nic w zamian. Wiadomo, że przy takim nastawieniu człowiek staje się łatwym celem do wykorzystania, ale nawet to nie osłabia jej zapału. Jest po prostu optymistką, która nie rozpamiętuje niepowodzeń czy przykrości, cieszy się za to obecną chwilą. Z pewnością w życiu pomaga jej wyrozumiałość i cierpliwość, bowiem łatwo zdobywa sympatię otoczenia i nawiązuje kontakty. Szanuje wszystkich ludzi, ale do grona najbliższych przyjaciół zaprasza tylko wybrane, sprawdzone przez wieloletnie doświadczenia osoby.Kobieta o tym imieniu bardzo dba o dom rodzinny. Widać kolejny raz jej altruizm – nie tylko smacznie gotuje, ale i sprząta, pomaga pociechom w lekcjach, pierze brudne ubrania. Co ciekawe, robi to z ogromną przyjemnością – tak ma jednak od najmłodszych lat, kiedy towarzyszy swojej mamie w kuchni i domowych obowiązkach. Dąży do tego, aby jej rodzina oraz mieszkanie było wzorem do naśladowania. Nie trudno więc zgadnąć, że szczęśliwe małżeństwo to jej największe marzenie. Od mężczyzny oczekuje przede wszystkim miłości i szacunku, wygląd czy zasobność portfela mają dla niej drugorzędne znaczenie. Czesława jest wierną żoną i zrobi wszystko, by jej związek przetrwał nawet najgorsze chwile. Czasami jednak na zbyt dużo spraw przymyka oko, ale gdy się do kogoś przywiążę, brakuje jej odwagi i samozaparcia by odejść. A co dopiero, gdy nosi obrączkę… - jest bowiem konserwatystką, dla której rozwód to powód do wstydu. Czesia dba bardzo o swój wizerunek, honor. Jest nad wyraz uczciwa, gdyby znalazła na przykład portfel z pieniędzmi, bez zastanowienia oddałaby zgubę. Nie potrafi też kłamać – jeśli coś kręci, od razu po niej to widać.

Jak na wzorową gospodynię przystało, jest bardzo towarzyska i każdego gościa przyjmuje jak króla. Bardzo chętnie organizuje w swoim domu spotkania rodzinne, zaprasza znajomych.

W pracy się nie oszczędza, nie rzadko porywa na rzeczy, które przerastają jej możliwości. To trochę kłóci się z jej stylem życia, jest w codziennym życiu jest bowiem racjonalna i zrównoważona. Z każdej sytuacji potrafi znaleźć dobre rozwiązanie, stąd znajomi chętnie proszą ją o rady. Czesia jest szczera, ale mimo wszystko czasem trudno jej powiedzieć komuś bliskiemu coś nieprzyjemnego.

Czesława jest delikatną kobietą, nie tylko jeśli chodzi o charakter. Miewa niestety kłopoty ze zdrowiem, nie powinna więc lekceważyć żadnych dolegliwości. Szczególnie, że gdy choruje staje się marudna. I tak jednak nie zmienia to faktu, że Czesia to kobieta o gołębim sercu – gdyby więcej osób postępowało jak ona, świat byłby lepszym miejscem.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.