Imieniny Janiny

Do najbliższych imienin Janiny ♀ zostało 8 dni.
Imieniny Janiny najczęściej obchodzone są 24 czerwca ale Janina może obchodzić imieniny również: 12 czerwca, 12 lipca.

Pochodzenie

Imię jest męskim odpowiednikiem imienia Jan. Pojawiło się dopiero w drugiej połowie XIX wieku. Znane jest też w języku łotewskim i litewskim.

Cechy

Jeśli mielibyśmy porównać Janinę do jakiegoś zwierzęcia, z pewnością nie byłaby to mała, cicha myszka. Bliżej jej bowiem do lwicy, gdyż jest stanowcza, odważna, waleczna i ma skłonności do rządzenia. Nie oznacza to jednak, że jest niemiła czy niesympatyczna, wręcz przeciwnie, okazuje każdemu szacunek, a jej serdeczność oraz ogłada towarzyska wzbudza sympatię. Jest otwarta i szczera, a jeśli dodamy do tego wrodzony wdzięk, wiadomo, że mężczyźni nie potrafią jej się oprzeć. Janina świadoma swych kobiecych atutów najczęściej wykorzystuje je do tego, by podporządkować partnera. Jej naturalnym instynktem jest chęć dominowania w związku, odgrywania pierwszoplanowej roli. Wybranek Janiny potrzebował będzie wiele energii by utemperować jej wybujały temperament. Mimo wszystko jest jednak romantyczką, a jej największym marzeniem jest wielka miłość.Imienniki informują, że Janina dobrze radzi sobie zarówno w codziennych obowiązkach, jak i sprawach zawodowych. Wpływa na to kilka elementów. Po pierwsze ma wysokie wymagania wobec siebie - nie zadowala się półśrodkami i zawsze gra o pełną pulę. Po drugie jest uparta i zawzięta, czasem sprawia nawet wrażenie fanatyka, który dąży do osiągnięcia celu bez oglądania się na konsekwencje. Bez skrupułów zmiecie ze swojej drogi przeszkody i prędzej da się pokroić niż odpuści i podda się bez walki. Po trzecie jest pracowita i konsekwentna – zdaje sobie sprawę, że tylko systematyczna praca nad sobą i cierpliwość przyniosą jej oczekiwane efekty. Niepowodzenia znosi z trudem, ale zawsze wyciąga z nich wnioski. Nigdy więc nie popełnia dwa razy tego samego błędu. Choć nie pokazuje tego, że dotyka ją krytyka innych, w duszy bardzo ją przeżywa. Wszystko to jednak sprawia, że ma większą mobilizację do pracy. Preferowane zawody dla Janiny to handlowiec, urzędniczka i nauczycielka.

Jako osoba solidna i odpowiedzialna ma awersję do różnego rodzaju partaczy, a nawet drobnych niedociągnięć. Współpraca z nią może być więc uciążliwa, gdyż zawsze dąży do perfekcji, czasami jednak jest aż do przesady krytyczna. Warto jednak spojrzeć na to jak na szanse, by wybić się ponad przeciętną. Janina bardzo natomiast szanuje osoby, przy których ona sama może nauczyć się czego nowego.

Posiada swoje niezależne poglądy na wiele spraw, co pokazuje jej szeroką wiedzę i pewność siebie. Bez wątpienia jest kobietą inteligentną i zaradną, ale z drugiej strony bywa czasem łatwowierna i naiwna. Niekiedy łatwo uśpić jej czujność, a w innych sytuacjach natychmiastowo wykryje kłamstwo.

Warto wspomnieć o zaletach, jakie Janina posiada w kwestii gospodyni domowej. Umie zadbać o męża i dzieci, by chodzili w czystych i schludnych ubraniach oraz mieli co jeść. Jest zresztą świetną kucharką, która zna mnóstwo smacznych przepisów. Kulinaria to jedno z jej największych hobby, obok literatury, mody i turystyki.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.