Imieniny Liliany

Do najbliższych imienin Liliany ♀ zostało 58 dni co stanowi 1 miesiąc i 27 dni.
W ciągu najbliższego roku Liliana może obchodzić swoje imieniny w następujące dni: 14 lutego, 4 września.

Pochodzenie

Imię to ma podobny źródłosłów jak Lilia, uważa się że to rozszerzona forma tego imienia. Jego etymologia jest również kojarzona z połączeniem imion Lilia i Anna.

W naszym kraju nie cieszyło się nigdy specjalną popularnością, dopiero w latach powojennych zaczęto nadawać je dziewczynkom.

Cechy

Liliana sprawia wrażenie nieprzystępnej, wyniosłej i dostojnej, ale w głębi duszy to wrażliwa kobieta, która w dodatku łatwo się wzrusza. Trudno ją rozszyfrować, odgadnąć o czym myśli. Rzadko uzewnętrznia swoje prawdziwe uczucia i zamiary, nawet bliscy mają problem z rozszyfrowaniem jej osobowości.

W stosunkach międzyludzkich jest zdystansowana, ostrożna i stanowcza. Zwraca uwagę na wychowanie, uprzejmość, nie znosi chamstwa, arogancji, bezczelności – takich ludzi zdecydowanie unika. W sprawach uczuciowych także jest wstrzemięźliwa, niekiedy nawet oziębła. Nikomu nie nadskakuje, uważa że to mężczyzna powinien zabiegać o względy kobiety, a nie odwrotnie. Potrzebuje partnera na poziomie: inteligentnego, kulturalnego, zadbanego, stabilnego emocjonalnie. W życiu ceni sobie bowiem spokój i równowagę.Jest bardzo zżyta z rodziną, nie tylko z rodzeństwem i rodzicami, ale i kuzynostwem czy dziadkami. Chętnie uczestniczy w spotkaniach rodzinnych, a już jako dorosła kobieta regularnie organizuje je we własnym domu. Najbardziej kocha spędzać czas z mężem i dziećmi. To dla niej ulubiona forma relaksu, zdecydowanie ciekawsza niż bankiety. Robi wszystko by pociechom niczego nie brakowało, wręcz ich rozpieszcza. Jest zwolenniczką bezstresowego wychowania, opartego na rozmowach, tłumaczeniu a nie krzyku.

Gdy wyznacza sobie zadanie, musi je doprowadzić do końca i zrobić jak należy. Dlatego realizuje pojedyncze cele, mierzy siły na zamiary. Woli wykonać jedną rzecz porządnie niż kilka wcale. Pomaga jej w tym cierpliwość i systematyczność oraz analityczny umysł, przez co potrafi wyciągać właściwe wnioski z otaczającego ją świata. Szybko uczy się na błędach, nie tylko na własnych, ale i na cudzych. Rzadko miewa jakieś nałogi, poza jednym – zakupy. Na ubrania potrafi wydać ostatnie pieniądze i nic nie jest w stanie jej powstrzymać.

Powyższa charakterystyka nie wskazuje, że Liliana jest marzycielką. Kocha piękno i harmonię, dlatego czasem buja w obłokach, w swoim idealnym świecie. Brak w nim zła, agresji i konfliktów, ale nie przygód rodem z Indiana Jonesa.

W imienniku Iwony Huchli „Księga imion na trzecie tysiąclecie” podano ciekawe informacje o Lilianie. Warto je przedstawić: Hobby: zbieranie muszli, podróże, garncarstwo. Zawody: scenarzystka, architekt, historyk sztuki. Sport: pływanie, żeglarstwo, jazda na rolkach. Ciekawostką z pewnością jest szczęśliwy dzień przypisywany tej kobiecie, którym jest tak przez wszystkich znienawidzony poniedziałek. Widać Liliana nie ma żadnych uprzedzeń do tego dnia tygodnia. Roślina to oczywiście lilia wodna, kolor biały a owoc to migdał.

Liliana to skryta, tajemnicza kobieta, dlatego jeśli chcemy poznać jej walory powinniśmy spędzić z nią trochę czasu. Na pewno nie będziemy żałować.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.

Nietypowe