Imieniny Arkadiusza

Do najbliższych imienin Arkadiusza ♂ zostało 210 dni co stanowi 6 miesięcy i 27 dni.
Imieniny Arkadiusza najczęściej obchodzone są 12 stycznia ale Arkadiusz może obchodzić imieniny również: 4 marca, 13 listopada.

Pochodzenie

Imię Arkadiusz pochodzi z greki – Arkadikós oznacza "pochodzący z Arkadii". Arkadia to kraina na Peloponezie, która uważana była przez poetów za krainę wiecznego szczęścia i spokoju. Stąd też imię można tłumaczyć również jako „ten, który jest lub ma być szczęśliwy”. Rzymianie przejęli je od Greków w formie Arkadius, mieli nawet cesarza o takim imieniu. W języku polskim imię to pojawiło się dość późno jako zapożyczenie z łaciny - około XVIII wieku.

Patron

Imię Arkadiusz nosi trzech świętych: męczennicy Arkadiusz z Mauretanii i Arkadiusz Afrykański oraz biskup francuskiego Bourges.

Cechy

- Mężczyzna o imieniu Arek należy do osób wesołych i pogodnych, potrafi rozbawić każde towarzystwo. Czasami jednak etymologia imienia odciska piętno na jego psychice – targają nim rozterki, zastanawia się czy jest szczęśliwy. Przez to dąży do nierealnych rzeczy, złudzeń, pomijając szczęście, które ma na wyciągniecie ręki.- Arkadiusz to zdecydowanie romantyczny typ – marzyciel, który wierzy w sprawiedliwość i górnolotne ideały.

- Czasami jest marudny i kapryśny, do tego bez poważniejszego powodu.

- Od bliskich wymaga lojalności, niekiedy nawet podjęcia trudnych i nieodwołalnych decyzji. Sam jednak jest równie oddany i można na nim polegać w 100%.

- Odporny psychicznie oraz fizycznie.

- Domator, który kocha swoją rodzinę,

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.