Imieniny Brajana

Do najbliższych imienin Brajana ♂ zostało 196 dni co stanowi 6 miesięcy i 12 dni.
Brajan obchodzi swoje imieniny 10 grudnia.

Pochodzenie

Jest to imię pochodzenia celtyckiego. Jego wyrazem źródłowym jest najprawdopodobniej „bruaich” (wzgórze), „brigh” (wysoki bądź szlachetnie urodzony) lub „bri” (silny).

Do Polski imię trafiło z języka angielskiego (pojawia się także w nieprzyswojonej formie Brian). Od lat 90. XX wieku zdobywa coraz większą popularność, choć nieporównywalną do krajów anglosaskich, gdzie używane jest zarówno jako samodzielne imię, jak i forma zdrobniała od Bernarda i Barnaby.

Cechy

Brajan należy do opanowanych osób, trudno wyprowadzić go z równowagi, sprowokować. Wiąże się to z jego pogodnym sposobem bycia, bowiem jest optymistą, który z założenia wierzy, że każdy problem da się rozwiązać. Najważniejsze, że ten jego nastrój udziela się innym. Warto jednak zauważyć, że w stosunku do nieznajomych osób jest dość nieśmiały. Dlatego, gdy jest „nowym” w klasie albo w biurze to początkowo w ogóle go nie widać ani nie słychać. Gdy jednak poczuje się pewniej, nawiąże kontakt z współtowarzyszami, to wtedy buzia mu się nie zamyka.Brajan to sympatyczny człowiek, pogodny, z szacunkiem traktujący każdego. Jego kultura osobista może być wzorem dla innych – nie trzeba mu przypominać, że kobieta ma pierwszeństwo, a w autobusie wypadałoby ustąpić miejsca starszej osobie. Gdy z kimś dyskutuje, pozwala się wypowiedzieć, nie przerywa w połowie zdania bądź nie przekrzykuje rozmówcy. Toleruje ludzi o innym światopoglądzie, nawet mocno kontrowersyjnym. Lubi, gdy może skonfrontować swoje spojrzenie na daną sprawę z drugą osobą. To pokazuje, że Brajan ma szerokie zainteresowania i horyzonty myślowe, jest typem intelektualisty. Interesuje się między innymi sztuką, architekturą, historią, kulturą.

Ma dobrą cechę, mianowicie polega na sobie. Nie oczekuje od innych zbyt wiele, jeśli czegoś chce, to dochodzi do tego własnymi siłami. Nie lubi być od kogoś zależny, woli polegać na własnej przedsiębiorczości i umiejętnościach. Te rzadko go zawodzą. Stara się żyć pełnią życia, spontanicznie, wykorzystać wszystkie możliwości. Od stałych obowiązków i rytuałów zdecydowanie bardziej woli wyzwania, doświadczać nowych rzeczy, np. poprzez podróże. Jego kariera zawodowa często się z tym pokrywa – próbuje swoich sił jako youtuber, bloger, sportowiec, muzyk, programista – wszędzie gdzie czekają na niego cele do zdobycia lub może coś tworzyć.

Brajan przykłada dużą wagę do wyglądu osobistego. Dba o siebie pod każdym względem, zarówno jeśli chodzi o uczesanie, ubiór, jak i sylwetkę, po to by wyglądać elegancko i z klasą. Odpowiada mu eksponowane towarzystwo, choć dobrze odnajduje się praktycznie w każdej grupie ludzi – zarówno na uroczystym przyjęciu lub bankiecie, jak i na posiadówce w parku czy garażu. Musi zawsze być tam gdzie coś się dzieje, stąd jest częstym gościem koncertów, zawodów sportowych

Bardzo chętnie nawiązuje kontakty towarzyskie, szczególnie z kobietami. Trzeba przyznać, że ma do tego talent - jest przecież błyskotliwy, ma dużą wiedzę, potrafi zainteresować swoją osobą. Najbardziej pociągają go zbuntowane i niepokorne dziewczyny, nieobliczalne, spontaniczne. Nie ukrywa że zwraca uwagę również na wygląd. Wraz z wiekiem zmieniają się trochę jego priorytety, wtedy ceni sobie opiekuńczość, kompromisowość oraz... zdolności kulinarne. Kiedyś przecież musi się przerzucić z obiadków mamy na kuchnię żony, czyli także dojrzeć do pewnych spraw. I trzeba przyznać, że o ile lubi rozrywkowe życie, to gdy przychodzi czas ojcostwa, życia w stałym związku, to świetnie się odnajduje jako troskliwy tata i przykładny mąż.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.