Imieniny Bronisława

Do najbliższych imienin Bronisława ♂ zostało 96 dni co stanowi 3 miesiące i 4 dni.
Imieniny Bronisława najczęściej obchodzone są 1 września ale Bronisław może obchodzić imieniny również: 18 sierpnia, 3 września, 6 października, 30 stycznia.

Pochodzenie

Bronisław to przykład staropolskiego złożonego, osobowego imienia dwuczłonowego, które jest reliktem pogańskich imion używanych we wczesnym średniowieczu przez Słowian.

W jego skład wchodzi człon „Broni-„ („bronić, strzec") i „-sław” („sława"). Najprawdopodobniej znaczyło: „ten, kto broni sławy" lub „sławny obrońca". Jest to jedne z najstarszych rodzimych imion, znane od średniowiecza. Począwszy od 1232 roku wyróżniamy takie formy jak Bronisław, Barnisław (forma pomorska), Bronsław i Brunisław. W XII wieku pojawiło się zdrobnienie Bronisz.

Cechy

Bronisław to mężczyzna o silnej osobowości, charakterny i odważny. Od małego sprawia rodzicom wiele kłopotów wychowawczych krnąbrnym usposobieniem. Nie obce są mu bójki z rówieśnikami, często wdaje się w polemikę z nauczycielami. Do nauki przykłada się od niechcenia, choć jest zdolny i ma wszechstronne oraz nietypowe zainteresowania. Bronek swoją energię pożytkuje nieco inaczej, należy bowiem do uczniów udzielających się np. w samorządzie klasowym. Natura aktywisty towarzyszy mu także w dorosłym życiu, kiedy równie ochoczo angażuje się społecznie, w sprawy lokalnej drużyny sportowej, spółdzielni, czy ogólnie w życiu miasta. Ma charyzmę i często ludzie widzą w nim swojego lidera, stąd Bronek, choć nie jest łasy na zaszczyty, czuje się doceniony i potrzebny.Dobrze pokierowany jest w stanie z krnąbrnego chłopaka zamienić się w odpowiedzialnego i opanowanego, pracowitego i dbającego o rodzinę mężczyznę. Cechuje go rozwaga, ale dawne przyzwyczajenia zostają. Bronisław nie znosi bowiem pozerstwa, plotkowania za plecami. Do tego stopnia, że nie ma oporów by „sprawdzić” pyszałka, który przechwala się że jest najsilniejszy. Bronek może nie mówi wiele, ale za to zawsze konkretnie i prawdziwie. Jest uczciwy, dlatego też unika wszystkich niejasnych sytuacji i podejrzanych interesów. Z drugiej strony jest to człowiek, któremu możemy powierzyć każdą tajemnice i być pewnym że jej dochowa, nawet jeśli kłóci się ona z prawem czy jego wewnętrznymi przekonaniami.

Wiele osób o tym imieniu młodość przeżyło w czasach, kiedy pobór do wojska był obowiązkowy. I to widać: w tym, że jest zaradny, zdyscyplinowany i punktualny, że dotrzymuje obietnic. Te cechy, w połączeniu z dokładnością i solidnością predysponują go do miana dobrego pracownika.

Bronek lubi dobrze się prezentować więc jeśli tylko fundusze mu pozwalają, nie ma oporów by sprawić sobie elegancki i drogi zegarek czy ładną koszulę. To sprawia, że ma powodzenie u płci przeciwnej, choć on sam z tego nadmiernie nie korzysta. W miłości jest stały, wierny jednej kobiecie. Najbardziej zależy mu na tym by wybudować dom i dzieciom zapewnić dobry start.

Zainteresowania Bronisława są typowe dla przedstawicieli płci męskiej: polityka i historia. Mało osób może dorównać mu jeśli chodzi o znajomość dat czy wydarzeń z przeszłości. Jest patriotą. Najchętniej relaksuje się na rybach lub na działce.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.