Imieniny Beaty

Do najbliższych imienin Beaty ♀ zostało 15 dni.
Imieniny Beaty najczęściej obchodzone są 29 czerwca, 6 września oraz  8 marca. Beata może również obchodzić imieniny: 22 grudnia, 13 stycznia.

Pochodzenie

Beata jest imieniem pochodzenia łacińskiego, od przymiotnika rodzaju żeńskiego „beata” czyli „błogosławiona”, „szczęśliwa”. Można przyjąć, że w zamyśle ma wróżyć udane życie.
Pierwotnie było imieniem męskim (Beatus) jednak w Polsce znana jest tylko jego żeńska forma. Pierwsze zapiski datowane są na XIV wiek – Biejata (1385), Bieta (1392), Biata (1452). Formy zdrobniałe to między innymi Bietka, Biejatka czy Biechna.

Patron

Beata z Sens

Z racji odległych czasów (III wiek), w których żyła Beata niewiele o niej wiadomo. Urodziła się w Hiszpanii, ale ze względu na prześladowania chrześcijan zmuszona była opuścić kraj. Udała się do Sens w Galii, miejsce to jednak również nie było przyjazne wyznawcom wiary w Jezusa. We francuskim mieście poniosła śmierć męczeńską razem z bratem Sankcjanem i Augustynem.Pochowano ją za miastem i wzniesiono kaplicę nagrobną, którą najpierw zniszczyli Saraceni a później Normanowie. W 877 roku ówczesny biskup Sens Anségise przeniósł jej relikwie do miasta. Relikwie spoczywają w świątyni St-Pierre-le-Vif.

Cechy

Beata jest pełną wdzięku, energiczną dziewczyną, która lubi być wszędzie tam gdzie coś się dzieje. Nie znosi monotonii, a gdy wpadnie na jakiś pomysł, musi go natychmiast zrealizować – cierpliwość z pewnością nie jest jej najmocniejszą stroną. Jako, że jest osobą rozrywkową ciągnie ją na koncerty, imprezy muzyczne oraz eventy związane ze sztuką czy show-businessem.

Jest komunikatywną i rozmowną osobą, dzięki czemu łatwo nawiązuje kontakty. W stosunku do dalszego kręgu znajomych postępuje jednak ostrożnie. Trudno zdobyć u niej bezgraniczne zaufanie - na przyjaźń Beatki trzeba bowiem solidnie zapracować.

Jest bardzo troskliwą dziewczyną, która ma nieodpartą potrzebę pomagania innym. Robi to zupełnie bezinteresownie, co dodatkowo dodaje jej szlachetności. Dba nie tylko o bliskich czy potrzebujące dzieci, ale też i zwierzęta oraz naturę. Chętnie bierze udział w różnych akcjach społecznych i na pewno sprawdziłaby się w takich organizacjach jak UNICEF, PETA czy Greenpeace.

Ciekawostką jest to, że Beata umie zadbać również o swoje dobro. Należy do kobiet, które cenią sobie wygody i luksus, stąd stara się wszelkimi siłami je osiągnąć. Dużą wagę przykłada do eleganckiego ubioru, ładnej biżuterii. Niekiedy z tego powodu sprawia wrażenie wyniosłej i zarozumiałej, ale każdy kto zna bliżej Beatę, wie że to tylko pozory. Pod maską niedostępnej damy kryje się bowiem ciepła i sympatyczna kobietka.Nie ma zapędów do rządzenia i nie przeszkadza jej, że wykonuje polecenia innych. Mimo, że jest inteligentną kobietą, to odpowiedzialność i presja bardzo jej ciążą, dlatego ostrożnie podejmuje decyzje. Trzeba jednak przyznać, że w tym przypadku strach ma wielkie oczy. Gdy zostanie obarczona ważnymi zadaniami do wykonania, to dobrze sobie radzi z ich realizacją. Beatka powinna więc bardziej wierzyć w siebie, a wtedy z pewnością wiele osiągnie. Wśród zawodów przypisywanych do jej imienia najczęściej pojawiają się: plastyczka, przewodnik turystyczny, modelka, sekretarka.

Już od najmłodszych lat marzy o tym, że pozna księcia z bajki, urodzi mu liczne potomstwo i będzie żyła długo oraz szczęśliwie. Jej ideał to silny, opiekuńczy mężczyzna, który zatroszczy się o nią i dzieci. Samotność to dla niej największa kara, ale nigdy nie wybaczy facetowi zdrady... Rodzina daje jej natomiast siłę do wykonywania codziennych obowiązków, więc stara się chronić jak najlepiej swoją prywatność. Raczej nie należy do osób, które na portalach społecznościowych informują o każdym wydarzeniu ze swojego życia i bliskich. Dom jest jej azylem, podstawą stabilnego życia.

Beatka to bardzo miła, sympatyczna kobieta. Nigdy nie szuka na siłę wrogów, więc każdy rozsądny i pozytywny człowiek osiągnie z nią porozumienie.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.