Imieniny Anity

Do najbliższych imienin Anity ♀ zostało 115 dni co stanowi 3 miesiące i 24 dni.
Imieniny Anity najczęściej obchodzone są 17 sierpnia ale Anita może obchodzić imieniny również: 24 sierpnia, 6 listopada.

Pochodzenie

Imię Anita wyprowadzane jest z języka hiszpańskiego, a konkretnie od zdrobniałej formy imienia Anna lub też skróconej formy Juanita, czyli hiszpańskiego odpowiednika Joanny. Imię Anita występuje w wielu językach, także w portugalskim, węgierskim, włoskim, polskim i językach Indii.

Imię Anita oznacza „lider”, „bez podstępu” (szczera, uczciwa).

W języku hebrajskim Anita pochodzi od imienia Hannah, czyli „pełna wdzięku, łaski”. Anita jest krótką formą Anahity, perskiej bogini wody, płodności i porządku społecznego.

Ciekawostką jest, że w 1973 roku wysłano w kosmos dwie samice pająka krzyżaka ogrodowego, by zbadać jak zrobią sieć w stanie nieważkości. Jedną z nich nazwano Anita. Postacie o tym imieniu można spotkać też w sztuce, między innymi w „101 dalmatyńczyków”, „West Side Story” operze mydlanej „Wszystkie moje dzieci” czy bajce „Tajna misja”.Cechy

Imię Anita przywędrowało do Polski z Hiszpanii, nic więc dziwnego, że kobieta o tym imieniu jest pełna temperamentu i wigoru.

Anitka jest osobą żądną przygód i ciekawą świata. Nie obawia się przeszkód czy ryzyka, ciekawość zawsze bierze górę nad strachem, a niekiedy i nad rozsądkiem. Kieruje się sercem, spontanicznymi impulsami, nierzadko dopiero po czasie zastanawiając się nad konsekwencjami danej decyzji. Prowadzi przez to barwne życie i ma co wspominać na stare lata. Gdyby miała miliony na koncie jej głównym celem wydawania ich byłyby podróże, ubrania i imprezy – niekoniecznie w takiej kolejności.

Jest kobietą pełną temperamentu i bardzo śmiałą, w związku z tym prawie zawsze osiąga to co sobie zaplanuje. Czasami nawet nie brak jej tupetu, jednak jak mało kto jest po prostu pewna siebie. Bierze sobie to, co jej się podoba, i nie zważa na konwenanse czy opinie innych.

Bywa trudna do podporządkowania, co więcej, sama próbuje rządzić – rodzicami, rodzeństwem czy swoim partnerem. W miłości jest zresztą bardzo zachłanna i wymagająca, ale zarazem niezwykle namiętna.

Bardzo szybko ocenia ludzi i sytuację, ale z różnym skutkiem. Zdarza się jej zarówno przeczytać intencję drugiej osoby lub przewidzieć jakieś wydarzenie, ale i również postąpić zbyt pochopnie.

Podobnie jak Hiszpanie, Anitka ceni sobie rozrywkowy, nieco spokojniejszy niż inni codzienny styl życia. To znaczy lubi bawić się do późnych godzin nocnych, natomiast dzień rozkręca się dla niej powoli. Często pamięta również o poobiedniej sjeście. Stara się jednak żyć aktywnie, od siedzenia przed telewizorem czy komputerem bardziej ceni sobie spacer z psem, jazdę na rowerze czy Zumbe. Jej pasją jest śpiew oraz taniec i trzeba przyznać, że potrafi się poruszać i uwodzić nim mężczyzn. Sama jednak nigdy nie zrobi pierwszego kroku, to ona musi być adorowana i zdobywana.Dużą wagę przykłada do wyglądu osobistego, a każdy pryszcz, zmarszczka czy nadprogramowy kilogram są dla niej prawdziwą zmorą. Nigdy też nie wyjdzie z domu bez odpowiedniego przygotowania, makijażu czy stroju, choćby jej garderoba właśnie stanęła w płomieniach.

Anitka jest lubiana, mimo że miewa dość wybuchowy charakter. Są to jednak reakcje nie zawsze związane ze złością, ale też i szczęściem, czy namiętnością. Jedno jest pewne - życie u jej boku przypomina przejażdżkę rollercoasterem- kto lubi tego rodzaju emocje, polubi też i Anitę.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.

Nietypowe