Imieniny Sylwii

Do najbliższych imienin Sylwii ♀ zostały 22 dni.
Imieniny Sylwii najczęściej obchodzone są 9 lipca oraz  3 listopada. Sylwia może również obchodzić imieniny: 11 marca.

Pochodzenie

Sylwia jest żeńskim odpowiednikiem imienia Sylwiusz pochodzenia łacińskiego, oznaczające „leśna, dzika, żyjąca w lesie”. W naszym kraju popularne stało się dopiero około XIX wieku.

Patron

Św. Sylwia (ok. 520, zm. 592)

Za patronkę imienia Sylwia uznaje się matkę św. Grzegorza Wielkiego. Urodzona na Sycylii lub w Rzymie kobieta poślubiła urzędnika rzymskiego Gordiana Anicjusza. W ich rodzinie panowała atmosfera życzliwości, wzajemnej miłości i świętości, o czym może świadczyć wychowanie jednego z najwybitniejszych papieży. Sylwia po wyborze swojego syna na zwierzchnika kościoła zamieszkała samotnie w schronisku niedaleko kościoła św. Saby na Wzgórzach Awentyńskich. Według legend wysyłała często synowi jarzyny na srebrnej tacy. Zmarła w 592 roku. Grzegorz I Wielki, który kazał zawiesić wizerunek rodziców w kościele św. Andrzeja, bardzo szlachetnie przedstawiał ją w swoich pismach.Cechy

Zgodnie ze znaczeniem imienia, Sylwia uwielbia kontakt z przyrodą. Spacery po lesie, pływanie żaglówką, kajakiem, wędrówka po górach - wszystko to sprawia, że czuje się jak ryba w wodzie. Zamiast mieszkania w bloku, jeśli ma taką możliwość, wybierze domek na wsi z ogródkiem i pięknym widokiem. Kocha zwierzęta, szczególnie psy – chętnie wozi karmę do schroniska czy namawia do przygarniania bezdomnych czworonogów. Do innych zwierzęcych pupili Sylwii można też zaliczyć ptaki, konie i koty.

Innym „konikiem” Sylwii jest sztuka – uwielbia ją niemal w każdej postaci - koncert, festiwal, kino, teatr, wernisaż, fotografia. Sama też próbuje tworzyć własne wiersze czy piosenki. Bardzo szybko łapie kontakt z podobnymi jak ona pasjonatami – o sztuce potrafi rozmawiać godzinami, a mimo tego wciąż jej mało.

Sylwia jest osobą, która nie lubi wzorować się na autorytetach, chyba że są to ludzie, którzy naprawdę mają coś do zaoferowania, a nie skandaliści czy tzw. „gwiazdy jednego sezonu”. Sama dąży natomiast do tego, by być wzorem dla innych – gdy ktoś stawia ją za przykład czuje ogromną dumę. Trzeba też przyznać, że Sylwia choć ma o sobie duże mniemanie, to postępuje odpowiedzialnie. Często podejmuje się roli lidera, organizatora przyjęcia, zbiórki pieniędzy i można być pewnym, że nie zawiedzie. Jest typem kobiety, która chętnie wychodzi z inicjatywą, a co więcej, umie przekonać ludzi do swoich pomysłów.Jest otwarta na wszelkie nowości i pomysły, chętnie podejmuje się różnych wyzwań. Wszystko to jednak woli robić z drugą osobą, samotne zmaganie się z jakimiś zadaniami nie sprawią jej przyjemności. W związku z takim usposobieniem jest komunikatywna i umie dogadać się z ludźmi. Świetnie radzi sobie w zespole, zawsze jest jego ważnym elementem. Dlatego też swoją ścieżkę zawodową wybiera tak, by nie pracować samotnie.

Kobieta o imieniu Sylwia jest sentymentalna, lubi wspominać stare, dobre czasy, choć na dzisiejsze też nie narzeka. Nie przeszkadza jej to w codziennym funkcjonowaniu – zawsze bowiem rozsądek bierze u niej górę nad marzycielstwem. Jest bardzo konsekwentna w działaniu, zdecydowanie realizuje postawione cele.

Choć nie jest to regułą, to Sylwia na ogół lubi wystawne życie, luksusy, a nawet przepych. Gdy ma więcej pieniędzy, woli wydać je na modne ciuchy, niż odłożyć na konto. To co najważniejsze, dzieje się dla niej „tutaj i teraz”. Sylwia prowadzi dość burzliwe życie towarzyskie. Rzadko się zdarza, że ma wieloletnich przyjaciół, jeszcze ze szkoły podstawowej. Z jednej strony spowodowane jest to jej impulsywnością, a niekiedy nawet lekceważącym stosunkiem do niektórych ludzi, a z drugiej tym, że szybko zraża ją krytyka czy negatywna ocena jej osoby.

Jako pełna wdzięku kobieta Sylwia potrafi omotać mężczyznę i go kontrolować. Facet powinien mieć na uwadze, że będzie chciała dominować w związku i bez walki władzy nie odda…Tak, czy inaczej jest wierna i oddana partnerowi, a sporadyczne sprzeczki dodają tylko jej związkowi dodatkowego smaczku…

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.