Imieniny Marleny

Do najbliższych imienin Marleny ♀ zostały 152 dni co stanowi 4 miesiące i 29 dni.
Imieniny Marleny najczęściej obchodzone są 23 października ale Marlena może obchodzić imieniny również: 12 września.

Pochodzenie

Pochodzenie imienia Marlena tłumaczone jest na kilka sposobów:
- powstało poprzez połączenie imion Maria i Magdalena lub Maria i Helena. Tak ukształtowała swój pseudonim artystyczny aktorka Marlena Dietrich, która w rzeczywistości nazywała się Maria Magdalena Dietrich von Losch.
- powstało poprzez połączenie nazwisk Marksa i Lenina; w ten sposób kształtowano to imię w Związku Radzieckim.
- pochodzi od holenderskiego imienia Marleene.

Cechy

Jej życiowe cele są całkiem zwyczajne: pragnie zdrowia, kochającego mężczyzny, dzieci, ładnego domu, dobrej pracy. Wszystko co robi jest temu podporządkowane. Co ją wyróżnia na tle innych, co powoduje, że imienniki piszą o niej że jest kapryśną księżniczką?Marlena to kobieta, która przyzwyczajona jest do wysokich standardów w każdym względzie. Ma to zarówno swoje dobre i złe strony, na pewno jednak wiążę się z krytyką wielu osób. Tyle, że Marleny zupełnie nie obchodzą żale wrogów, a szczególnie te bezpodstawne. Wie, co chce w życiu osiągnąć i nie ogląda się na innych, na to czy jej działania wzbudzają akceptację. Podejmuje bezkompromisowe decyzje, a za ich skutki bierze pełną odpowiedzialność, nigdy nie obarcza innych swoimi niepowodzeniami.

Marlena jest pamiętliwa, kto raz zaszedł jej za skórę, nie prędko się zrehabilituje. Docenia jednak osoby, które potrafią przeprosić i przyznać się do błędu. Sama postępuje podobnie, choć wcale nie przychodzi jej to łatwo.

Ma duże ambicje i wysokie wymagania stawia nie tylko sobie, ale i innym. Widać to choćby w tym, że starannie dobiera partnera – ceni dostojnych i zaradnych mężczyzn, u których zwraca uwagę zarówno na intelekt i charakter, jak i to, czy jej potencjalny wybranek umie zachować się w restauracji, mądrze wypowiedzieć, elegancko ubrać. Nigdy nie związałaby się z osobą która marnuje swoje życie, przykładowo nadużywając alkoholu czy zaniedbując karierę zawodową. Takie wymagania wobec płci przeciwnej sprawiają, że nieprzychylni jej ludzie nazywają ją księżniczką. Marlena choć jest charakterna, to w głębi serca jest wrażliwą, delikatną dziewczyną, która pragnie poczucia bezpieczeństwa. Można więc zaryzykować, że Marlena ma dwie osobowości – dominującej, żądnej namiętności i władzy kobiety, jak i bezbronnej, niewinnej dziewczynki. Jej partner musi więc umieć poskromić jej wybujały temperament, ale i pocieszyć w razie potrzeby.

Szczerze jednak trzeba przyznać, że jest kilka rzeczy, które łączą ją z księżniczką, jak choćby to że lubi luksusy, wygody, drogie ubrania i wszelkie błyskotki. Lubi być otaczana przez wielbicieli i dostawać prezenty, dowody uczucia. W wielu imiennikach pojawiają się też informacje o tym, że Marlenka dość często miewa zmienne nastroje. To prawda, że łatwo ją wyprowadzić z równowagi i rozzłościć, ale jej bliscy wiedzą, że dodaje jej to tylko uroku.

Marlena ma wielkie zdolności artystyczne i jeśli tylko zdecyduje się na pokazywanie swoich dzieł szerszemu gronu, zbiera pozytywne opinie. O ile jednak w codziennym życiu jest raczej stanowcza i odważna, to w tym przypadku zamienia się w nieśmiałą artystkę i tworzy raczej do szuflady. Szkoda, bo ma naprawdę wielki talent.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.