Imieniny Aldony

Do najbliższych imienin Aldony ♀ zostały 133 dni co stanowi 4 miesiące i 10 dni.
Imieniny Aldony najczęściej obchodzone są 11 października ale Aldona może obchodzić imieniny również: 1 marca, 10 września.

Pochodzenie

Jest to imię żeńskie pochodzenia litewskiego. Według jednej z hipotez jest formą pochodną od Alda/Ałda będącego zdrobnieniem białoruskiego imienia Eudocja/Eudokia, które oznacza „dobra sława". W Polsce imię zyskało popularność dzięki Adamowi Mickiewiczowi, który w powieści Konrad Wallenrod nazwał tak obiekt uczuć i żonę tytułowego bohatera.

Nosiło je wiele księżniczek litewskich, które wydawane były za polskich książąt. Aldona Anna Giedyminówna to pierwsza żona Kazimierza Wielkiego. Małżeństwo zostało zaaranżowane przez rodziców młodej pary i miało na celu wzmocnienie sojuszu Polski i Wielkiego Księstwa Litewskiego.

Szczyt popularności imię notowało w latach 70. XX wieku – otrzymało je wówczas 6701 Polek.

PatronCechy

Jest połączeniem ciepłej, ale i bezkompromisowej oraz zaradnej kobiety z gwiazdą filmową, która miewa swoje zachcianki i kaprysy – tak, czy inaczej albo ją się kocha, albo nienawidzi.

Jak każda gwiazda bywa marudna i rzadko poddaje się czyjejś woli, co więcej, potrafi być uparta i stanowcza aż do bólu. Ten, kto przekona ją do zmiany zdania powinien dostać Oscara. Trzeba jednak wiedzieć, że Aldonka zawsze jest szczera - lubi proste i jasne sytuacje, bez owijania w bawełnę wyraża swoje opinie czy potrzeby. Szanuje zdanie innych, ale zawsze zostaje przy swoim. Należy zresztą do bardzo liberalnych i tolerancyjnych osób. Podróżowanie, poznawanie nowych ludzi dodaje jej energii, kreuje światopogląd. Jest bardzo aktywną kobietą i nie znosi marazmu i stagnacji – cały czas coś pcha ją do zmian, realizowania nowych pomysłów i przedsięwzięć.Porównanie jej mentalności do gwiazd nie jest przypadkowe, gdyż Aldonce nie przeszkadza sława i bycie na świeczniku. Chętnie uczestnicy w życiu towarzyskim: zarówno w spotkaniach ze znajomymi, na imprezach, jak i wernisażach czy targach. W tłumie nie sposób jej nie zauważyć, gdyż wie jak wzbudzić zainteresowanie. Lubi eleganckie i modne ubrania, biżuterię, drogie kosmetyki, dlatego każde wyjście na zakupy jest bardzo niebezpieczne dla zawartości jej portfela. Gdy jakaś sukienka czy buty wpadną jej w oko, nie ma szans, by pominęła zakup. Nawet jeśli w szafie ma jeszcze podobnych 5 par.

Miłość odgrywa w jej życiu największą rolę, a ona sama należy do bardzo romantycznych kobiet. Kieruje się wzniosłymi ideałami, szlachetnością, poświęceniem. W tym względzie przypomina nawet Aldonę z Konrada Wallenroda, która została pustelniczką i odziała się w habit, by być bliżej swojego męża. Mężczyzna, który chce zdobyć jej serce nie będzie miał jednak łatwego zadania. Aldonka jest dumna, niezależna i pewnie kroczy własną drogą, a wielu z nich zwyczajnie boi się takiej przebojowej kobiety. Najczęściej niepotrzebnie, ponieważ pod maską zdystansowanej, niedostępnej damy kryje się ciepła dziewczyna, która tak jak każda marzy o dobrym mężu. Gdy obdarzy kogoś uczuciem, jest świetną towarzyszką życia i gospodynią. Nie wtrąca się w sprawy zawodowe męża, ale w domu niepodzielnie sprawuje rządy. To ona zarządza rodzinnymi finansami, planuje zakupy, wspólne wyjazdy czy pilnuje dzieci, by odrobiły lekcje.

Dla życia rodzinnego potrafi zrezygnować nawet z bardzo obiecującej kariery zawodowej, bo przecież miejsce kobiety o takim uroku i wdzięku jest na samym szczycie:)

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.