Imieniny Darii

Do najbliższych imienin Darii ♀ zostały 184 dni co stanowi 6 miesięcy i 1 dzień.
Imieniny Darii najczęściej obchodzone są 25 października ale Daria może obchodzić imieniny również: 21 września, 22 września.

Pochodzenie

Jest to żeński odpowiednik imienia Dariusz. Imię pochodzi najprawdopodobniej z języka perskiego, gdzie oznacza „tego/tę, która zachowuje" lub „osobę posiadającą". Jest popularne dopiero od niedawna w naszym kraju, ale jego pierwsze zapiski pochodzą jeszcze z XV wieku.

Patron

Św. Daria

Daria pochodziła ze szlacheckiego rodu. Pod wpływem męża św. Chryzanta przyjęła chrzest i wraz z nim nawróciła wielu pogan na wiarę chrześcijańską. Sprowadziło to na nich gniew cesarza Numeriana, który kazał zakopać ich żywcem wraz ze wszystkimi ludźmi, którzy brali udział w mszy świętej na prowadzącej do Rzymu Via Salaria.

Wspomnienie liturgiczne małżonków obchodzone jest w Kościele katolickim 25 października. Daria i Chryzanta są patronami sędziów.

Cechy

Kobieta o imieniu Daria jest określana jako osoba, która nie zadowala się przeciętnością. Od najmłodszych lat zdobywa wiedzę, a jej umiejętności często wybiegają poza szkolny program. Stawianie sobie wysoko poprzeczki ma więc we krwi, a osiąganie wyznaczonych celów sprawia jej wielką przyjemność. Z taką mentalnością ma dobre zadatki na sportowca, gdyż zawsze będzie dążyć do zwycięstw i pokonywania kolejnych rekordów. Pytanie tylko, czy lepiej sprawdzi się w sporcie indywidualnym czy zespołowym? Z jednej strony jest przekonana, że najlepiej polegać na sobie, z drugiej jest bardzo towarzyska i uwielbia spędzać czas z ludźmi. Można zaryzykować stwierdzenie, że tak ambitna i inteligenta osoba jak Daria poradziłaby sobie w każdej dyscyplinie.Daria dba o to, by nie dopadła jej rutyna i wypalenie zawodowe. Tak można tłumaczyć jej dość częste zmiany pracy. Każdy szef wita zresztą ją z otwartymi ramionami, gdyż posiada takie zalety jak punktualność, dokładność czy samodzielność. Preferowane zawody dla Darii to tłumaczka, dziennikarka, marketingowiec, manager.

Daria należy do sympatycznych i lubianych osób, ale z pewnością nie grzeszy skromnością. Lubi się popisywać wiedzą, przez co niektórzy odbierają ją jako zarozumiałą. Daria jednak po prostu jest pewna swoich umiejętności i uważa, że jeśli poświęciła na coś dużo pracy, to warto się chwalić osiągnięciami i sukcesami. Zupełnie nic nie robi sobie z przesądów, stereotypów czy ograniczeń.

Najczęściej spędza swój wolny czas ze znajomymi – zawsze ma wokół siebie ludzi, jest gościnna i towarzyska. Bardzo potrzebuje miłości i uczucia, lubi gdy ktoś troszczy się o nią, interesuje jej sprawami. Samotność jest dla niej prawdziwą katorgą, więc bardzo dba o przyjaciół.

Mężczyzna musi się nieźle nagłowić, jeśli chce zdobyć jej względy. Sprawia bowiem wrażenie zimnej, nieprzystępnej kobiety, co na starcie odstrasza już wielu kandydatów. Gdy jednak zdecyduje się na związek, wtedy zmienia się w namiętną, nienasyconą kochankę, która lubi wyrafinowane życie erotyczne.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.

Nietypowe