Imieniny Marzeny

Do najbliższych imienin Marzeny ♀ zostały 33 dni co stanowi 1 miesiąc i 3 dni.
Imieniny Marzeny najczęściej obchodzone są 26 kwietnia.

Pochodzenie

Imię jest najprawdopodobniej zdrobnieniem imienia Małgorzata lub Marzanna o czym może dowodzić średniowieczny zapis z 1476 roku „Margeretha alias Marena”. W dokumentach pojawiło się jednak już w 1265 roku.

Jedna z hipotez mówi, że Marzena jest zdrobnieniem Marty lub Marii.

Dziś w formie Marzena imię to nosi około 130 000 Polek, natomiast w formie Marzenna około 7800.

Cechy

Marzena to radosna i pozytywnie nastawiona do świata dziewczyna. Ma dobre serce i chętnie pomaga w potrzebie, co niestety bywa wykorzystywane przez niektórych ludzi, zwłaszcza że brakuje jej asertywności. Czasami przez to zaniedbuje swoje obowiązki.

Stara się nie brać udziału w tak zwanym „wyścigu szczurów”, neguje wieczną pogoń za pieniądzem, szybkie tempo życia, podążanie bezmyślnie za modą. Wiele osób potwierdzi, że Marzena lubi bujać w obłokach. Jest marzycielką i romantyczką, zachwyca się drobnostkami, wierzy w ideały, górnolotne wartości, szczęśliwe zakończenia. To sprawia więc, że przykre wydarzenia dość mocno działają na jej psychikę, a ona sama więdnie niczym kwiat bez wody.Przebywanie w odpowiednim towarzystwie ma dla niej duże znaczenie – w swoim, zaufanym gronie czuje się bezpiecznie i pewnie, chętnie się wygłupia, zwierza. Wśród nieznajomych bądź nielubianych osób zachowuje się zupełnie inaczej – jest wyciszona, pełna rezerwy, a niekiedy nawet udręczona. Bardzo słabo znosi na przykład ludzi oceniających innych po wyglądzie zewnętrznym, oraz nerwowych, którzy na wszystko reagują krzykiem i przekleństwami.

Ceni sobie prywatność i nie należy do osób, które w serwisach społecznościowych wrzucają każdego dnia nowe zdjęcia. Jest raczej ostrożna i rozważna - długo namyśla się nad podjęciem ważnych decyzji. Analizuje, szuka najlepszej opcji i stara się przewidzieć rozwój wypadków. Nie jest typem dziewczyny, która pod wpływem impulsu zrobi sobie tatuaż albo rzuci szkołę/pracę. Choć zabrzmi to nieco śmiesznie, Marzena najlepiej czuje się w pracy, która daje swobodę, satysfakcję, a do tego nie jest męcząca. Coś, o czym każdy marzy, tylko że jej trudno się dostosować do innej specyfiki/atmosfery. Gdy więc szef wywiera presję, trzeba pracować za trzech i w dodatku za niską pensję, Marzena nie wytrzymuje zbyt długo… Skoro nie potrafi się podporządkować innym i wykonywać poleceń, musi poszukać zajęcia, w którym będzie niezależna i samodzielna. Wśród zawodów podawanych w imiennikach pojawiają się takie propozycje jak malarka, historyk sztuki, psycholog, tłumaczka.

Na co dzień Marzenka potrzebuje dużo… miłości. Jej rodzice, a także partner powinni pamiętać, żeby dawać jej tego dowody. Od niej samej zresztą bije tak duże ciepło, że trudno inaczej…

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.