Imieniny Kuriny

Do najbliższych imienin Kuriny ♀ zostało 46 dni co stanowi 1 miesiąc i 16 dni.
Imieniny Kuriny najczęściej obchodzone są 2 sierpnia ale Karina może obchodzić imieniny również: 7 listopada.

Pochodzenie

Imię to najprawdopodobniej zostało zapożyczone z języka niemieckiego, gdzie znane jest jako Karin/Carina/Karina. Jest to zdrobnienie imienia Katarina (czyli Katarzyna), niekiedy jednak sugeruje się jego włoskie pochodzenie wskazując na słowo „catarina” czyli ładna, kochana, miła.

W Polsce upowszechniło się dopiero w XX wieku, modne było zwłaszcza w latach 70.

Cechy

Karina to dziewczyna, która bardzo szybko wzbudza sympatię otoczenia. Jest pogodna, wesoła i rozmowna, więc w jej towarzystwie czas mija przyjemnie. Po bliższym poznaniu łatwo dostrzec również inne jej pozytywne cechy. Jest troskliwa i opiekuńcza wobec rodziców, rodzeństwa, przyjaciół przeżywających wewnętrzne rozterki czy zwierząt. Chętnie pomaga i robi to zupełnie bezinteresownie. Tak samo okazuje szacunek wszystkim ludziom, nieważne czy jest to sąsiad, szef czy bezdomny. Jej serdeczność i uczynność może być stawiana za wzór.Karina to bardzo energiczna osoba, pobudliwa. Trudno jej usiedzieć dłużej w jednym miejscu, działa żywiołowo, improwizuje, wiecznie czymś zajęta. Gdy się na coś uprze, nie ma szans by ją powstrzymać od wprowadzenia planu w życie. Lubi imprezować, spotykać się ze znajomymi, realizować pasje, jak np. fotografia, moda, sport, podróże. Jest beztroska, nieco roztargniona, niekiedy w ogóle nie słucha co się do niej mówi. Z tego powodu bywa obiektem żartów ze strony znajomych. Karina ma na szczęście duże poczucie humoru, więc potrafi śmiać się ze swoich wad. Roztargnienie i nieco chaotyczny sposób bycia nie przeszkadza jej jednak w posiadaniu dużego refleksu - zarówno jeśli chodzi o zręczność manualną, jak i błyskotliwość. Zawsze ma gotową odpowiedź, ripostę. Warto zauważyć, że jest bardzo dociekliwą kobietą i ma dobrą intuicję. Okłamywanie jej nie ma najmniejszego sensu, gdyż wyczuwa nieszczere słowa na kilometr. Wystarczy drobne zawahanie u rozmówcy, a poczyni wszelkie starania aby dowiedzieć się prawdy. Nie wspominalibyśmy o tym, gdyby Karina nie była prawdomówna. Ona zresztą nie umie kłamać, łatwo można po niej poznać, kiedy coś kręci. Szybko też zrywa kontakty z ludźmi, którzy są wobec niej fałszywi – uważa że nie warto na nich tracić czasu i energii.

Jest bardzo uczuciową, kochliwą osobą, emocjonalnie podchodzącą do spraw damsko- męskich. Potrzebuje miłości, poczucia bezpieczeństwa, inaczej jest po prostu nieszczęśliwa. Karina jest doskonałym przykładem na to, że miłość od nienawiści dzieli tylko jeden krok. Dla ukochanego jest gotów wiele poświęcić, ale gdy ten ją zrani, stanie się wrogiem numer jeden. Bardzo więc przeżywa miłosne porażki.

Choć nie należy do leniuchów, to zbyt dużo obowiązków sprawia, że gorzknieje, traci zapał. Tak samo dzieje się, gdy nie widzi efektów swojego wysiłku. Przykładowo, gdy stosuje dietę przez miesiąc, a waga wciąż wskazuje tą samą liczbę, zniechęca się, wraca do czekoladek i lodów. Nie przypadkowo wspominamy o jedzeniu, gdyż według wielu imienników Karina musi uważać na nadwagę.

Karina powinna też nieco spokojniej podchodzić do niektórych wydarzeń. Wiele rzeczy przeżywa zbyt mocno, na przykład klasówkę, egzamin na prawo jazdy czy wezwanie na „dywanik". Taka już jednak jest – emocjonalna, żywiołowa, wesoła, nieco zakręcona i dobroduszna. Trudno jej nie lubić.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.