Imieniny Lilli

Do najbliższych imienin Lilli ♀ zostało 28 dni.
W ciągu najbliższego roku Lilla może obchodzić swoje imieniny w następujące dni: 30 kwietnia, 27 lipca, 9 listopada.

Pochodzenie

Imię to pochodzi od łacińskiego wyrazu „lilium”, czyli „lilia”. W staropolskich źródłach imię znane jest jako Lilija (1265), choć Jan Grzenia w „Słowniku imion” sugeruje, że może być to nowsze zapożyczenie – Lilla byłoby wtedy pochodną imienia Lily (angielskie zdrobnienie od Elżbieta) lub niemieckiego Lilli (także spieszczała forma Elisabeth).

W Polsce imię spopularyzował Juliusz Słowacki za sprawą utworu „Lilla Weneda” wydanego w 1839 roku. Większe uznanie zdobyło jednak dopiero w latach 50 i 60. XX wieku.

Kwiat ten doczekał się licznej, pozytywnej symboliki. Kojarzony jest bowiem z nadzieją, czystością, niewinnością, zmartwychwstaniem oraz chwałą, królewskością. Według zgodnej opinii botaników lilie to jeden z najbardziej efektownych kwiatów ogrodowych.Cechy

Kobieta o tym imieniu przypomina kwiat lilii pod tym względem że jest czarująca, delikatna i kobieca. Nie jest to jednak bezbronna dziewczynka, w dodatku potrafi postawić na swoim.

Na co dzień to bardzo pogodna osoba, tryskająca optymizmem, energią. Umie każdego pocieszyć, wprowadzić w dobry nastrój. Chętnie służy dobrą radą, zresztą jej charakterystyczną cechą jest bezinteresowna chęć niesienia pomocy ludziom i zwierzętom, działalność charytatywna. Wtedy czuje się silna, zmotywowana, przekonana o słuszności podejmowanych działań. Przeświadczenie, że może przychodzić z pomocą drugiemu człowiekowi podtrzymuje ją na duchu i sprawia przyjemność. Zgodnie jednak z powiedzeniem „szewc bez butów chodzi”, Lilla potrafi zadbać o wszystkich, tylko nie o siebie. Powinna więc czasem wykazać się większym egoizmem, pomyśleć o własnych potrzebach i zdecydowanie odstawić na bok wyrzuty sumienia. Tak jak niesie innym pomoc, tak dobrze, by ona miała ludzi, którzy wesprą ją w trudnych momentach, pochwalą, skomplementują.

Charakter dziewczyny, która nosi imię Lilla należy określić jako bezkonfliktowy, pozbawiony zawiści, uporu. Z pewnością mogłaby się podpisać obiema rękami pod hasłem „zgoda buduje niezgoda rujnuje”. Dlatego niemal zawsze jest skora do kompromisów i ustępstw, choć czasem zdarza się jej sprzeciwić. Bardziej jednak dla zasady, by pokazać, że nie jest uległa. W głębi serca wojenki i utarczki są jej zupełnie do szczęścia nie potrzebne. Pokojowe nastawienie do świata sprawia, że jest powszechnie lubiana i ma dużo znajomych. Po za tym ma talent do godzenia ludzi, więc jej życzliwość i opanowanie bardzo przydaje się w spornych, zapalnych sytuacjach.Trudno rozszyfrować sprawy sercowe u Lilli, bowiem wiecznie targają nią różne namiętności i rozterki. Czasami wręcz sama nie wie czego chce – raz jest kompletnie zakochana i nic innego się nie liczy, innym razem sprawia wrażenie zupełnie obojętnej. Na szczęście z wiekiem dojrzewa emocjonalnie i życie z nią staje się znacznie prostsze. Partner powinien pamiętać, że Lilla potrzebuje opiekuna, który zawsze stanie po jej stronie, wesprze ją w trudnych chwilach. Kobieta o tym imieniu ma romantyczny charakter i lubi takich właśnie chłopaków. Kolacja przy świecach, spacer po parku, nieszablonowe randki – to wszystko bardzo działa na Lillę.

Lilla jest troskliwą matką i żoną, gotową do największych poświęceń. Na bliskich zależy jej bardziej niż na swoim dobrze. Choć to delikatna dziewczyna, domowego ogniska potrafi strzec niczym lwica. Zawsze stanie po stronie swojego dziecka czy męża, nawet jeśli wina leży po ich stronie.

W kwestiach zawodowych najbardziej ceni sobie możliwość kontaktu z innymi ludźmi.

Jako uosobienie dobroci i łagodności bardzo szybko wzbudza zaufanie, stąd jej wyniki są bardzo przyzwoite, np. w handlu. Lilla swoje altruistyczne podejście do życia przenosi na grunt zawodowy, bowiem pociągają ją takie zawody jak psycholog, pielęgniarka, lekarz.

Lilla jest dziewczyną wrażliwą, przyjazną, każdemu gotów przychylić nieba. Gdyby każdy miał taki charakter jak ona, żylibyśmy w idealnym świecie.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.