Imieniny Aurelii

Do najbliższych imienin Aurelii ♀ zostały 124 dni co stanowi 4 miesiące i 1 dzień.
Imieniny Aurelii najczęściej obchodzone są 25 września ale Aurelia może obchodzić imieniny również: 2 grudnia.

Pochodzenie

Jest to żeńska forma imienia Aureliusz, które wywodzi się z rzymskiego rodu Aurelia. Nazwa ma swoje źródło w słowie „aurelous” (złocisty) oraz „aureus” (złoty). Aurelia określa więc osobę wspaniałą, uroczą, najmilszą.

Patron

Św. Aurelia

Księga „Święci na każdy dzień: patroni naszych imion” Schaubera i V.,Schindlera H.M podaje, że na żywot św. Aureli najprawdopodobniej składają się dzieje dwóch kobiet.

Pierwsza z nich to osoba spokrewniona z królewską rodziną Kapetyngów. Najprawdopodobniej uciekła przed niechcianym małżeństwem i od 975 roku prowadziła życie rekluzy przy benedyktyńskim klasztorze św. Emerama w Ratyzbonie, pod duchownym kierownictwem biskupa Wolfganga. Zmarła w październiku 1027 roku. O jej osobie przypomina kosztowny grobowiec z 1330 roku. W tradycji nazywa się ją Aurelią z Ratyzbony.Druga postać przedstawiana jest natomiast jako Aurelia ze Strasbourga, towarzyska św. Urszuli, z którą poniosła śmierć męczeńską w IV wieku. Przez wiele lat panowało przekonanie, że jej grób znajduje się w kościele św. Maurycego w Strasbourgu. W katedrze o świętej przypomina XIII wieczne malowidło na ścianie.

Cechy

W imiennikach Aurelia przedstawiana jest jako kobieta huragan - przebojowa, zdecydowana, zdolna do spektakularnych wyczynów. Nienawidzi monotonii oraz przeciętności, za to odpowiada jej szybkie, barwne i pełne przygód życie. To dobry materiał na gwiazdę filmową, która dobrze czuje się gdy wszystko kręci się wokół niej.

Aurelia lubi wystawne życie, ale wiąże się to z tym, że często żyje ponad stan, nie kontroluje wydatków. Nie ma talentu i ochoty, by oszczędzać. Szybko wymienia banknoty na rzeczy, które jej się podobają. Na szczęście należy do pracowitych osób, zdających sobie sprawę, że na dobrym etacie najłatwiej uzyskać niezależność finansową i zapewnić pożądane luksusy. Brak stałego zatrudnienia pozbawia ją stabilności, poczucia bezpieczeństwa, a tego nienawidzi. Dlatego nie odpowiadają jej wolne zawody, w których brak pewności, czy na koniec miesiąca będzie się zgadzał stan konta.

Duży refleks, łatwość nawiązywania kontaktów, samodzielność, pozwalają Aurelii odnosić sukcesy zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym. Bardzo pomaga jej to, że jest asertywna. Nie daje się wykorzystywać, manipulować i zna swoją wartość. Po za tym nienawidzi przegrywać oraz sytuacji, gdy nie ma racji. Każda porażka motywuje ją do dalszej pracy i zmazania niepowodzenia.Z trudem radzi sobie z odtrąceniem. W miłości pragnie uszczęśliwić partnera, niekiedy nawet na siłę. Zawody miłosne przeżywa najdłużej, jeśli ktoś ją mocno zrani, musi się liczyć z tym, że Aurelia wykorzysta okazję do odegrania się. Nie jest pobłażliwa, uważa, że każdy powinien odpowiadać za swoje czyny.

Aurelia kocha swoje dzieci, jest bardzo wyrozumiała i poświęca im wiele czasu. Zna imiona ich koleżanek i kolegów z przedszkola, wie kto jest najfajniejszym bohaterem kreskówek, jakie są ulubione zabawy.

Reaguje żywiołowo, często za późno ugryzie się w język i powie coś czego nie powinna. Na pewno będzie to jednak szczere, choć nie wszystkim się spodoba. Zresztą Aurelia jak mało kto potrafi wygarnąć to, o czym myślą inni, ale boją się głośno mówić. Jej bezpośredniość rani czasem osoby o słabszej psychice. Z drugiej strony jest dziewczyną, której możemy powiedzieć wszystko – ceni prawdomówność i otwartość. Nie przejmuje się tym, że ktoś jej nie lubi. Warto wiedzieć, że jeśli potrzebujemy szczerej opinii, to Aurelia jest najlepszą opcją. Potrafi udzielić konkretnej rady, przedstawić obiektywne argumenty i co najważniejsze – bez owijania w bawełnę.

Cieszy się dobrym zdrowiem, które w dużym stopniu zależy od jej samopoczucia psychicznego. Unika wszelkich używek, które obniżają wiadomość. Nawet picie alkoholu ogranicza do bezpiecznych dawek. Uwielbia za to kawę, która towarzyszy jej od samego rana do późnych godzin wieczornych. Ten czarny napój pomaga jej w codziennej aktywności. Może to dlatego tak trudno dotrzymać jej kroku?

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.