Imieniny Anastazji

Do najbliższych imienin Anastazji ♀ zostało 10 dni.
Imieniny Anastazji najczęściej obchodzone są 15 kwietnia oraz  11 listopada. Anastazja może również obchodzić imieniny: 28 października.

Pochodzenie

Imię żeńskie pochodzenia greckiego, od słowa anastasios, które oznacza „zmartwychwstanie”. „wskrzeszenie”. Jego etymologia wskazuje więc na chrześcijańskie korzenie. W staropolskich źródłach pojawia się w XIII wieku jako Anastazyja (1220) oraz Nastazyja (1265). Imię to nosiła córka Mieszka III Starego, księżna pomorska Anastazja.

Cechy

Jest kontaktową osobą, która z każdym znajdzie temat do rozmowy. Życie z nią jest interesujące, pełne zmian i niespodzianek, ale nie dla każdego – jeśli preferujemy spokój, planujemy przyszłość w najdrobniejszym detalu, możemy się nie zgrać z Anastazją, która reaguje bardzo żywiołowo. Ma dość chimeryczny, zbuntowany charakter - w jednej chwili jest osobą pełną energii i zwariowanych, spontanicznych pomysłów, ale za moment wpada w melancholijny, ponury nastrój. Jeśli nie chcemy się z nią pokłócić o byle głupotę, lepiej jej wtedy nie drażnić. Na szczęście nie złości się długo i szybko puszcza w niepamięć nieporozumienia. Gdy jednak ktoś naprawdę mocno ją zrani lub zezłości, to potrafi się zemścić i odpłacić za wyrządzoną krzywdę. Od bliskich osób oczekuje lojalności i szczerości: kto raz ją zawiedzie, przez długi czas jest na cenzurowanym. Ona sama również stara się postępować zgodnie z tymi wartościami. Choć ma wielu znajomych i lubi przebywać w większym towarzystwie, to na miano sprawdzonych przyjaciół zasługuje u niej jedynie garstka sprawdzonych osób.Jej temperament widać również w miłości. Ukochanemu mężczyźnie jest gotów przybliżyć nieba, ale nierzadko pokazuje „pazurki”. Kłótnie o drobnostki to normalna sprawa. Gdy partner wyrazi zrozumienie dla jej emocjonalnego stylu życia i wykaże stoicki spokój, może z tego wyjść naprawdę świetne połączenie. Z korzyścią dla obu jednostek. Na pewno jednak Anastazję ciężko „utemperować”.

Zgodnie ze znaczeniem swojego imienia, Anastazja umie podnieść się po porażce. W postanowieniach bywa trwała i konsekwentna, zwłaszcza jeśli ma coś do udowodnienia. Ktoś jej powiedział, że nie da rady? - nie spocznie dopóki nie udowodni, że ta osoba się myli. Często przez to porywa się z motyką na słońce, ale taka już jest. Kieruje się zasadą, że jeśli spadać, to z wysokiego konia. A przecież w wielu sytuacjach udaje się jej osiągnąć zamierzony cel. Anastazja nie lubi zresztą przeciętności, szarości. Podkreśla swoją osobowość, odmienność – ubiera się inaczej niż wszyscy, nie boi się odważnych decyzji, takich jak zrobienie tatuażu czy przekłucie ucha.

Ma szerokie spektrum zainteresowań, między innymi koncerty, fotografia, ogrodnictwo. Jest zwolenniczką aktywnego spędzania czasu: uwielbia jazdę na rowerze, basen czy zumbę. Dzięki temu może znaleźć ujście dla swojej niespożytej energii, a w dodatku zadbać o sylwetkę. Wygląd ma dla niej duże znaczenie, a każde dodatkowe kilogramy sprawiają że czuje się nieatrakcyjna.

Według imienników jest dobrą matką, choćby dlatego, że dba o życie duchowe swoich dzieci. Pierwsza wygna je na plac zabaw czy zgodzi się na to, by syn lub córka zostały na noc poza domem. Stara się je zainteresować światem, choćby poprzez wspólne wycieczki, czytanie czy malowanie. Anastazja potrafi znakomicie łączyć naukę i zabawę, co procentuje kiedy jej dzieci dorastają.

Anastazja kocha życie i przygody, jest trochę takim niespokojnym duchem. Bliżej jej do marynarza, który wiecznie przebywa poza domem, niż do urzędniczki. Ta zbuntowana, niekiedy kapryśna dziewczyna ma jednak w sobie tyle pozytywnej energii, że nawet mimo wybuchowego charakteru trudno jej nie lubić.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.

Nietypowe