Imieniny Rozalii

Do najbliższych imienin Rozalii ♀ zostały 103 dni co stanowi 3 miesiące i 11 dni.
Imieniny Rozalii najczęściej obchodzone są 4 września ale Rozalia może obchodzić imieniny również: 7 lutego, 27 stycznia.

Pochodzenie

Jest to imię o trudnej do ustalenia etymologii. Istnieje kilka wariantów jego pochodzenia.
- Powstało na wskutek połączenia łacińskich wyrazów „rosa” (róża) i „lilium” (lilia).
- Pochodzi od włoskiego imienia Rosa.
- Jest to późniejszy wariant germańskiego imienia Roscelina, które powstało z elementów „hroth” (sława), (zwycięstwo) i spieszczającego przyrostka „-lin”.

W Polsce pojawiło się pierwszy raz w utworze J. Zimorowca „Sielanki nowe ruskie” (1663).

Cechy

Rozalia to kobieta, która przypomina swoim charakterem różę. Z jednej strony piękna i czarująca, ale przecież ten kwiat ma również ostre kolce. Dlatego potrafi zranić, kiedy ktoś na to zasłuży.

Piękno Rozalii przejawia się w jej charakterze – jest bardzo życzliwa wobec ludzi, pomocna, tolerancyjna. Traktuje ich z szacunkiem, nawet jeśli miałaby powody do wywyższania się. Z każdym znajdzie wspólny temat do rozmowy i żartów. Trzeba jednak wiedzieć, że Rozalia bardzo ceni sobie niezależność, pod każdą postacią. Nienawidzi, gdy ktoś narzuca jej swoje poglądy czy próbuje podporządkować. Ma również awersję wobec kłamców, fałszywych i chamskich ludzi. Wtedy nie kryje niechęci, a jej gniewne oblicze to wcale nie pozory. Potrafi wygarnąć prawdę w mało wyszukanych słowach każdemu, kto na to zasłużył – nie ważne czy to sąsiadka, teściowa czy szef. Warto też zauważyć, że Rozalia nie boi się stanąć w obronie słabszych, kiedy inni odwracają wzrok. Zyskuje tym sympatię i szacunek u niejednej osoby.Jej niezależność przejawia się również w tym, że nie potrafi naśladować innych, podążać za tłumem, modą, trendami. Chodzi własnymi ścieżkami. Często ma więc odmienne zdanie niż inni i zupełnie jej to nie przeszkadza, co więcej sprawia w pewnym sensie radość. Jej indywidualizm widać także w sposobie ubierania się – ekstrawagancko, odważnie, choć zawsze z klasą.

Jest dumna, nie znosi więc prosić o pomoc czy jakąkolwiek przysługę. Zawsze postępuje tak, by wszystko miała pod kontrolą i robiła to, na co ma ochotę. Stąd dba o swoją karierę, dąży do tego, by uzyskać niezależność finansową. Nie należy do kobiet, które wołają pieniądze od męża, woli je zarobić samodzielnie. Mężczyzna, który stara się o jej względy musi pogodzić się z tym, że jest osobą z charakterem, która potrafi o siebie zadbać. Nie łatwo jej zaimponować, a wybranek powinien mieć równie mocny charakter jak ona. Chłopaki ledwo co oderwane od spódnicy mamy, niezaradni życiowo nie mają u niej najmniejszych szans.

Jej życie uczuciowe należy do pewnego momentu nazwać dość burzliwym. Szanuje się, ale nie udaje cnotliwej. Chętnie oddaje się miłostkom, flirtuje z mężczyznami, można powiedzieć, że to kobieta wyzwolona. Całe życie czeka na wielką miłość i swojego księcia z bajki. Gdy w końcu go pozna, jest w niego wpatrzona jak w obrazek, skłonna do największych poświęceń. Ale każdy kij ma dwa końce - jest zazdrosna i zaborcza. Jeśli zostanie zraniona, to z pewnością będzie długo o tym pamiętać, a przy każdej okazji wbije szpilkę byłemu partnerowi. Imienniki wskazują jednak, że to bardzo dobra partia na żonę - wzorowa gospodyni, dobra matka. Smacznie gotuje, dba o porządek, wie jak wychowywać dzieci. Dom, który stworzy będzie ostoją porządku i bezpieczeństwa, w dodatku Rozalia urządzi go ze smakiem. Lubi otaczać się pięknymi przedmiotami, warto też zaznaczyć, że posiada uzdolnienia artystyczne – potrafi robić ciekawe ozdoby, ma zmysł plastyczny. Byłaby świetną dekoratorką wnętrz.

Rozalia jest osobą, która jest towarzyska. Stąd stale poznaje nowych ludzi i obraca się w różnych kręgach. Nie zamyka się w jednym gronie. Bardzo szybko zbliża się zwłaszcza do osób, które podzielają jej zainteresowania. Według imienników są to przede wszystkim muzyka, teatr, plastyka, literatura.

Wyrazisty charakter Rozalii sprawia, że nie wszyscy ją lubią, zwłaszcza ci, którzy wymagają od innych posłuszeństwa i pokorności. Jeśli jednak zaakceptujemy, że Rozalia jest niezależna i umie postawić na swoim, zyskamy przyjaciółkę na dobre i na złe.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.