Imieniny Jagody

Do najbliższych imienin Jagody ♀ zostało 20 dni.
Imieniny Jagody najczęściej obchodzone są 2 lipca.

Pochodzenie

Jest to zdrobnienie imienia Jaga, które jest z kolei skróceniem imienia Jadwiga bądź Jagata. Obecnie funkcjonuje także jako forma oficjalna, choć Jagoda imieniny obchodzi razem z Jadwigą. Na jego popularność ma wpływ skojarzenie z owocem.

Cechy

Mało kto nie lubi jagód – te owoce nie dość że są pyszne, to jeszcze mają wiele właściwości zdrowotnych. Tak samo jest z dziewczyną o tym nietypowym imieniu – od pierwszego kontaktu wzbudza sympatię i wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Ma bowiem niebywale pogodne usposobienie i duże poczucie humoru.

Jagoda nie jest stworzona do pracy za biurkiem. Można to zresztą zauważyć już w czasach szkolnych, kiedy wysiedzenie 45 minut w ławce jest dla niej dość trudne. Wszędzie jej pełno i trudno za nią nadążyć – zarówno rodzicom, jak i nawet rówieśnikom. Z tego bierze się jedna z cech Jagody, mianowicie roztargnienie. Tu nabije sobie guza, tam czegoś zapomni, nie dokończy jednej rzecz, a już bierze się za drugą, itp. Gdy jest już dorosłą kobietą, nadal jest bardzo aktywna i ruch to jej żywioł. Uwielbia taniec, jazdę na rowerze, długie spacery… Z roztargnieniem bywa trochę lepiej, ale niekiedy i tak jest bardzo chaotyczna.W sprawach uczuciowych Jagoda początkowo sprawia wrażenie dość nieśmiałej dziewczyny, jednak wiadomo, że gdy poczuje się pewniej, jej adorator musi być gotowy na mnóstwo spontanicznych pomysłów. Jak większość kobiet, marzy o wielkiej miłości, pełnej przygód i uniesień. Kocha mocno, dlatego każde rozstanie bardzo przeżywa – wtedy z wesołej, dynamicznej osoby zamienia się w cichą, skuloną myszkę. Potrzebuje wtedy czasu, by znów stanąć na nogi.

Jedna z największych zalet Jagody, czyli pozytywne nastawienie do ludzi i ufność niestety bywa czasem przyczyną problemów. Jagódka, niestrudzenie wierząca w bezinteresowność i dobre intencje każdego, bywa ofiarą różnych cwaniaków. Takich, którzy wykorzystują jej chęć niesienia pomocy i nadużywają dobrej woli. Kobiecie o tym imieniu brak asertywności, więc trudno jej odmówić komuś przysługi.

Jagoda jest towarzyską i kontaktową osobą, bardzo szybko nawiązuje kontakty. Stąd ma wielu przyjaciół i znajomych, zwłaszcza, że dba o relacje z lubianymi przez siebie ludźmi. Pamięta by każdemu złożyć życzenia urodzinowe, zadzwonić z gratulacjami, spytać się co słychać. Nigdy też nie odmawia wspólnych wypadów na zakupy czy na imprezę, sama zresztą jest najczęściej ich inicjatorką.

Ciekawe jest to, że Jagoda mimo pozytywnego spojrzenia na świat i optymizmu, ma w sobie coś z hipochondryka. Ma dobre zdrowie, rzadko choruje, ale zdarza jej się na nie narzekać i niekiedy wynajdować różne przypadłości. Najgorzej, gdy sugeruje się artykułami w Internecie – szuka informacji o niepozornym bólu głowy, a wychodzi jej, że ma wstrząs mózgu.

Stosunki z dziećmi opiera bardziej na partnerstwie niż posłuszeństwie. Jednak nie oznacza to, że brak jej metod wychowawczych. Jagoda brzydzi się kłamstwem i każde takie przewinienie ze strony syna lub córki surowo kara. Dlatego jednak preferuje „koleżeńskie” relacje, by do takich sytuacji nie dochodziło, a dzieciaki mogły przyjść z najgorszym problemem, porozmawiać na każdy temat.

Jagoda jest więc niespokojnym duchem, pełnym energii i humoru. To sprawia, że przebywanie w jej towarzystwie każdemu wyjdzie na dobre.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.