Imieniny Malwiny

Do najbliższych imienin Malwiny ♀ zostało 16 dni.
Imieniny Malwiny najczęściej obchodzone są 4 lipca.

Pochodzenie

Źródłosłowie tego imienia pochodzi od germańskiego „mahal” oznaczającego „sąd”, „sprawiedliwość” oraz „wini” czyli „przyjaciel. Oznacza więc osobę, która jest przyjazna w chwili, gdy inni wydają o nas sąd. Męska forma tego imienia to Malwin.

Malwina jest imieniem pochodzenia literackiego. Jego twórcą jest szkocki poeta James Macpherson, który nazwał tak bohaterkę tzw. „Pieśni Osjana”. Malwina to narzeczona syna Osjana, Oskara. Poematy osjaniczne wywarły spory wpływ na europejskich literatów, a imię na nasz język przełożył między innymi Ignacy Krasicki. Po raz pierwszy pojawia się ono jednak u Ludwika Kropińskiego w utworze „Miłość malująca obraz Malwiny”. Popularność zyskało także dzięki romansowi „Malwina, czyli domyślność serca” Marii Wirtemberskiej. Przed publikacją powieść czytano we fragmentach na warszawskich salonach, a po wydaniu została przetłumaczona na język francuski oraz rosyjski. W 2001 roku w Londynie ukazał się przekład na język angielski.Cechy

Malwina jest kobietą, którą od razu się zauważa. Zawsze rozpiera ją energią, entuzjazm, pewność siebie. Tam gdzie jest ona, jest też głośno i wesoło. Lubi rozmawiać z ludźmi, tyle że mało kto może wtedy ją przegadać. Już jako mała dziewczynka jest niezwykle pobudzona i gadatliwa, ciekawa świata i wszystkiego dookoła. W okresie dojrzewania rodzicom i nauczycielom regularnie dostarcza drobnych zmartwień – wciąż się buntuje, sprzeciwia, a od nauki woli imprezy i koncerty z rówieśnikami. Czerpie z życia garściami, rzadko bacząc na konsekwencje. Dopiero jako dorosła kobieta zmienia swój stosunek do otoczenia, nabiera większego poczucia odpowiedzialności i powagi. Nadal jednak tkwi w niej ta zwariowana dziewczynka, tyle że rzadziej dochodzi do głosu.

Wyróżnia się nade wszystko niezależnością – wszystko musi zdobyć własnymi siłami. Ostatnią rzeczą jaką zrobiłaby więc Malwa jest proszenie się kogoś o przysługę. Doskonale zdaje sobie sprawę, że jeśli czegoś chce, to musi się o to zatroszczyć sama. Dobrze więc na tym wychodzi i nieźle radzi sobie w życiu – jest zaradna, ceniona za umiejętności i wychodzi obronną ręką z najtrudniejszych opresji. Jest świadoma, że każdy miewa gorsze chwile, stąd gdy pojawiają się problemy od razu bierze się za ich rozwiązywanie. Jest optymistką i swoim wesołym usposobieniem potrafi zarazić każdego. Czasami tylko przesadza z ciętym językiem oraz kąśliwymi komentarzami, ale to i tak nie przeszkadza jej zachować sympatii koleżanek i znajomych.Jedną z wad Malwinki jest słomiany zapał. Jak wspominaliśmy, jest to energiczna osoba, której wszędzie pełno. No właśnie… Wielość zainteresowań (teatr, moda, fotografia, muzyka, sport), ciągniecie jednocześnie kilku spraw/projektów powoduje, że część z nich odpuszcza. Zwyczajnie traci nimi zainteresowanie i traktuje zbyt powierzchownie. Wśród zawodów, które najczęściej pojawiają się w imiennikach przypisanych do jej imienia to menedżer, wydawca, marketingowiec.

Kolejnym przykładem na to, że trudno za nią nadążyć są jej sprawy uczuciowe. Malwina nie wyobraża sobie życia bez miłości, stale jest zakochana. Jest przy tym nieco zwariowana i nieprzewidywalna, więc żaden facet u jej boku nie będzie narzekał na nudę i brak namiętności. Musi raczej przygotować się na prawdziwą huśtawkę nastrojów i spontanicznych pomysłów.

Jako matka także jest...zaskakująca. Stara się, by jej dzieci jak najlepiej wspominały dzieciństwo, pozwala im na przykład na realizację zwariowanych pomysłów, zabiera na wycieczki, organizuje uroczystości (np. Halloween). Pilnuje by spędzały czas na świeżym powietrzu z rówieśnikami zamiast przed komputerem. Warto dodać, że ma obsesję na punkcie higieny dzieci (swojej zresztą też) – pod ręką zawsze ma apteczkę, obowiązkowo sprawdza, czy pociechy dokładnie umyły zęby.

Roześmiana i żywa Malwina wzbudza zainteresowanie i powszechną sympatię w towarzystwie, stąd ma niewielu wrogów. To dobrze o niej świadczy i stanowi pozytywny wzór do naśladowania.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.